Шойгу заявив про "зростання загроз" для РФ від Польщі й Фінляндії та анонсував посилення військ на західних кордонах країни
Міністр оборони країни-агресора Росії Сергій Шойгу назвав Польщу "головним інструментом антиросійської політики США" і висловив думку, що загрози для Росії на західному й північно-західному напрямках "укотре зросли" останнім часом. Про це він заявив 9 серпня на засіданні колегії міноборони Росії, відео оприлюднила пресслужба відомства.
"На західному й північно-західному стратегічних напрямках загрози військовій безпеці Російської Федерації зросли в рази. Серйозним фактором, який дестабілізує, є вступ у НАТО Фінляндії, і в перспективі – Швеції", – сказав він.
За словами міністра, після приєднання Фінляндії до Альянсу сухопутний кордон Росії з країнами НАТО збільшився майже вдвічі.
Він також припустив, що на фінській території могли розмістити додатковий військовий контингент і ударне озброєння НАТО, здатне на значну глибину вражати критично важливі об'єкти на північному заході Росії.
"Наявні ризики пов'язані з мілітаризацією Польщі, яка перетворилася на головний інструмент антиросійської політики Сполучених Штатів Америки. Варшава оголосила про намір побудувати, як стверджують поляки, найпотужнішу армію на континенті", – додав Шойгу.
За його словами, приблизно 360 тис. військовослужбовців з урахуванням збройних сил східноєвропейських країн розміщено в безпосередній близькості від кордонів Союзної держави (Росії й Білорусі).
У зв'язку із цим Шойгу анонсував розгляд на засіданні питань, пов'язаних зі створенням Ленінградського й Московського військових округів з одночасним посиленням угруповань військ ЗС РФ на західних кордонах Росії.
Коментуючи заяву Шойгу, польське видання Niezależna процитувало заступника координатора спеціальних служб країни Станіслава Жарина. Він нещодавно заявив, що пропаганда Російської Федерації "постійно нарощує динаміку інформаційних операцій проти Польщі". Жарин додав, що останнім часом "диктатори обох режимів", маючи на увазі президента країни-агресора Росії Володимира Путіна та Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, "беруть активну участь у наступі на Польщу".
Аналітики профільного польського порталу Defence24 вважають, що мета таких заяв – створити відчуття загрози для російського суспільства з боку "поганого Заходу". "Проте треба наголосити, про що російська пропаганда зі зрозумілих причин не заявляє, що закупівля Польщею зброї є наслідком агресивної політики Російської Федерації щодо сусідів, особливо України, на яку росіяни напали", – зазначило видання.
Контекст:
Через переміщення вагнерівців до Білорусі Польща вирішила посилити оборону східного кордону. В уряді повідомили, що збільшать як кількість військовослужбовців на кордоні, так і кількість різних загороджень і укріплень. 9 серпня стало відомо, що Польща додатково скерує на кордон із Білоруссю 2 тис. військовослужбовців.