Шольц знову відмовився давати Україні TAURUS, заявивши, що "розсудливість – це не слабкість"

Шольц вважає відмову від постачання TAURUS Україні виявом розсудливості, а не слабкістю
Фото: EPA

Канцлер ФРН Олаф Шольц, відповідаючи 13 березня в Бундестазі на запитання депутатів, знову заявив про відмову від постачання TAURUS в Україну, повідомляють Br24 і Focus.

Шольц заявив, що, на його переконання, "не може бути й мови" про постачання систем далекого радіусу дії, які можна "усвідомлено здійснити" лише в тому випадку, якщо так чи інакше у процес буде задіяно німецьких військових.

За словами Шольца, ракети TAURUS – це далекобійна зброя, дальність якої може сягати 500 км, тому він вважає безвідповідальним застосування цієї зброї без участі німецьких військових. З іншого боку, будь-яка участь персоналу бундесверу в переданні Україні TAURUS, на думку канцлера, "означає бути причетним до того, куди цю зброю націлено й куди вона влучає".

Канцлер підкреслив, що "розсудливість – це не те, що можна кваліфікувати як слабкість", а постачання TAURUS – це та межа, яку він не хоче переступати на посту канцлера.

"Але розсудливість – це те, на що громадяни мають право", – підсумував Шольц.

Відповідаючи на запитання одного з депутатів, чи вважає канцлер, що Франція і Великобританія стали учасниками війни завдяки постачанням крилатих ракет Україні, Шольц відповів, що "те, як це роблять у Франції та Великобританії, у нас не працює".

Контекст:

Україна неодноразово закликала німецький уряд передати їй далекобійні ракети TAURUS. У Повітряних силах ЗСУ зазначали, що ці ракети змогли б значно посилити оборонні спроможності України.

Бундестаг 22 лютого не підтримав постанови від опозиції про постачання Україні TAURUS, але того самого дня проголосував за рекомендацію коаліції надати Києву далекобійні ракети. За словами заступника голови комітету Верховної Ради з питань оборони, нардепа від "Слуги народу" Єгора Чернєва, ідеться про TAURUS.

26 лютого Шольц категорично відкинув імовірність постачання Україні далекобійних ракет TAURUS. За його словами, якщо Берлін хоче "мати контроль" над доправленим Києву озброєнням, то це можливо лише за участю німецьких солдатів. "Для мене про це не може бути й мови", – заявив Шольц.