"Ухопилися за фразу". У Кремлі стверджують, що Путін побував у Херсонській області вже після Великодня

Пєсков переконує, що здогади про завчасне (до Великодня) відвідування Путіним окупованих українських територій помилкові
Фото: kremlin.ru

Президент РФ Володимир Путін побував на тимчасово окупованій Росією території Херсонської області нібито 17 квітня. Про це прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив 18 квітня на брифінгу, аудіофрагмент якого опублікували у Telegram-каналі "Вы слушали Маяк".

"Це було вчора. Дійсно, президент коли ікону дарував, він сказав, що Великдень у нас, але річ у тому, що Великдень у нас триває 40 днів. І зараз тим паче великодній тиждень. Тому це просто помилково вхопилися за цю фразу, і відразу і почали робити гіпотези того, чого не було. Поїздка відбулася вчора", – стверджує Пєсков.

18 квітня пресслужба Кремля оприлюднила відео, де розповідають про візит Путіна на тимчасово окуповані українські території (без прив'язування до дати).

Повідомляли, що Путін побував "на херсонському напрямку" і в Луганській області, вислухав доповіді командування окупантів, привітав російських військовослужбовців зі святом Великодня та "передав їм у дар копії ікон".

Під час дарування ікон президент РФ сказав фразу: "Зараз ось Великдень буде, так?", яка може свідчити про те, що подорож Путіна відбулася до 16 квітня. Незабаром після публікації відеосюжету про поїздку Путіна на сайті Кремля фразу відредагували, з аудіодоріжки зникло слово "буде".

Український "Центр журналістських розслідувань" 18 квітня заявив, що геолокував місце, де Путін зустрічався з військовими. Повідомляють, що він приїжджав на базу відпочинку "Бригантина", розташовану на Арабатській стрілці в районі села Щасливцеве Херсонської області.

Захоплений росіянами курортний об'єкт, у якому вони розмістили штаб, за даними журналістів, належить групі компаній "Метінвест" і розташований приблизно за 130 км від найближчих позицій ЗСУ.

Контекст:

РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донецької і Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного та південного напрямків. У квітні сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської і Харківської областей.

Під час псевдореферендумів у вересні 2022 року Росія зробила спробу анексувати частини Херсонської, Запорізької, Луганської і Донецької областей. Україна та міжнародна спільнота результатів псевдореферендумів не визнали, ЗСУ продовжили контрнаступ, який розпочався наприкінці серпня – на початку вересня. Під час цього контрнаступу звільнили тисячі кілометрів території, зокрема правобережну частину Херсонської області.

Українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року українських територій, зокрема Криму.