Шредера побачили в Москві. Він каже, що проводить там "відпустку"

Шредера помітили неподалік офісу "Роснефти"
Фото: ЕРА
Ексканцлер Німеччини Герхард Шредер прибув до Москви. Про це німецький n-tv повідомив 25 липня, після того як кореспондент каналу Дірк Еммеріх зустрів Шредера в російській столиці.

Політик сказав кореспондентові, що приїхав до Москви на кілька днів – "у відпустку". Москва, наголосив Шредер, – "чудове місто".

Коли Еммеріх звернув увагу, що Шредер перебуває неподалік офісу "Роснефти", той відповів: "Невже? О так, це правда, ви маєте рацію".

За інформацією Bild, Шредер вирушив до Росії з Німеччини 24 липня, летів літаком "Азербайджанських авіаліній" через Баку до Москви.

Шредера неодноразово критикували в Німеччині через зв'язок із Росією, він є членом Соціал-демократичної партії ФРН.

Представник цієї партії, міністр соціальних питань Губертус Гайль, який, як пише Der Spiegel, учора приїжджав до України, у коментарі n-tv заявив, що "давно не розуміє такої поведінки [Шредера], особливо в наш час". Дії Шредера не мають стосунку до політики уряду та самої партії, наголосив він.

Контекст:

Шредер був главою уряду Німеччини з 1998-го до 2005 року. Він дружив із президентом РФ Володимиром Путіним, коли був канцлером ФРН, а після звільнення з посади тривалі роки працював у підконтрольних РФ енергетичних компаніях, зокрема у Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG, які є операторами двох газопроводів "Північний потік". Крім того, із 2017 року колишній канцлер Німеччини очолював наглядову раду директорів державної нафтової компанії "Роснефть".

У травні 2022 року, за три місяці після нападу Росії на Україну, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Шредер має відмовитися від своїх повноважень у російських компаніях. Того самого місяця Шредер пішов із "Роснефти". Шредер назвав війну РФ проти України "помилкою", але підкреслив, що не шкодує про свою позицію щодо Росії і вважає за необхідне зберігати відносини з нею. Політик заявив, що дистанціювання від президента РФ "позбавило б його довіри єдиної людини, яка може покласти край війні, – Путіна".

Посол України в Німеччині Андрій Мельник у червні зазначав, що від Шредера у ФРН "відмежувалися всі".

"Зараз у нього не залишилося союзників, тому навіть загроза введення санкцій не змусила його самого відмовитися від цих останніх посад у "Газпромі". Пан Шредер – лакмусовий папірець того, наскільки важко Німеччина готова прощатися зі своїм російським газовим, нафтовим, енергетичним, лобістським минулим. Він самовиключився із цього політичного треку. Він не з'являється у ЗМІ. Але й надалі залишається переконаним: усе, що він робив, було правильним. Нібито його контакти з Путіним були в інтересах Німеччини і дозволили німецькій економіці стати такою міцною", говорив дипломат.