Шустер: Найбезпечніше – доправити Путіна в Гаагу. І для нього теж – там його одразу не вб'ють, тобто взагалі, може, не вб'ють G

Шустер: Доправити Путіна в Гаагу було б правильно
Фото: Шустер online / Facebook
Необхідно знищити весь путінський картель і тоді вже думати про те, що буде після президента країни-агресора Росії Володимира Путіна, заявив в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман телеведучий Савік Шустер.

"Після заколоту [засновника ПВК "Вагнер" Євгена] Пригожина виникає в дуже багатьох враження, що Путін ситуації повністю не контролює. Особливо в силових структурах. Тому всі намагаються зрозуміти от зараз, хто і що буде після Путіна. Тому, я думаю, США особливо, але й узагалі весь НАТО починають готуватися до різних варіантів. Тому що може прийти такий, як Пригожин, що аж ніяк не буде кращим, ніж Путін. Щоб прийшов кращий, ніж Путін... Як це зробити? Як виявити цю людину? Як зрозуміти, хто у нього в союзниках і чи є в нього важелі, щоб узяти й утримати владу? Це складна історія", – наголосив Шустер.

За його словами, у світі є побоювання, що той, хто прийде після Путіна до влади, може бути не кращим, ніж він.

"У спробі зрозуміти, що буде після Путіна, треба подивитися, що трапилося після того ж наркобарона Пабло Ескобара. Сьогодні Медельїн – одне з успішних міст Колумбії... Після вбивства Ескобара і після того, як було зруйновано медельїнський картель, місто стало розвинутим. Вважаю, що треба знищувати весь, грубо кажучи, картель. І тоді вже думати про те, що буде після Путіна. Бо якщо ми будемо думати тільки про Путіна, то, цілком імовірно, прийде інший. Пригожин, [секретар Радбезу РФ] Микола Патрушев, син Патрушева, [глава Чечні] Рамзан Кадиров, не знаю... Будь-хто із цих. І краще нікому не буде точно. Особливо Україні. Це не те, що вони візьмуть і відразу припинять війну й доправлять Путіна в Гаагу, що було б, до речі, правильно", – сказав Шустер.

Він вважає, що в Гаазі є ймовірність, що Путін збереже життя.

"А що з ним робити в Росії, якщо його зміщуєш від влади? Не знаю. Вішати його, карати його? Якось так непристойно. Судити його в Росії ще гірше. Найбезпечніше –  його доправити в Гаагу. І для нього найбезпечніше – у Гаагу, тому що там його одразу не вб'ють, тобто взагалі, може, не вб'ють", – заявив Шустер.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Путін перебуває при владі в РФ із 2000 року. 2018-го його обрали на четвертий президентський строк.

РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли після Революції гідності вона незаконно анексувала Крим і окупувала частину Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Путін оголосив про вторгнення в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни.

Деякі аналітики висловлюють припущення, що воєнна поразка в Україні може призвести до зміни влади в Росії. Оглядач сайта NV, ведучий "Радіо NV" Іван Яковина вважає, що Путін уже втрачає владу і стає "страшним тягарем" навіть для свого оточення.

Російський політолог Станіслав Бєлковський заявив, що, за даними різних джерел, війна в Україні викликає паніку в частині еліти. "Їм хотілося б вискочити й зіскочити. Але вискочити й зіскочити вже неможливо", – сказав він.

На думку російської журналістки Юлії Латиніної, Путін може зіткнутися з перспективою загроз для своєї влади в Росії на тлі вторгнення в Україну, що невдало складається.

Російський публіцист і телеведучий Олександр Невзоров, який набув українського громадянства, переконаний, що оточення Путіна шукає можливості з ним розправитися, "але це дуже непросто".