Шустер про президентські вибори у США: Ми всі чекаємо на пару Байден і Трамп, а цього може не статися G

Шустер вважає, що для Байдена наступні вибори можна порівняти з "останнім і рішучим боєм"
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Головними претендентами на перемогу на виборах президента США 2024 року можуть бути не чинний глава Білого дому демократ Джо Байден і колишній президент республіканець Дональд Трамп. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив телеведучий Савік Шустер.

"Я не здивуюся (я розумію, що це звучить фантастично), що ми побачимо двох інших кандидатів на президентських виборах. Я не знаю, хто там на "лаві запасних" у демократів, але те, що ми бачимо в республіканців, – нічого такого визначного там немає. [Сенатор Рон] Десантіс – це реально не президент Америки", – сказав він.

Телеведучий назвав Трампа "дурним", припустивши, що він "захищатиме себе до останнього" в судах, куди потрапили його справи.

"Я б на його місці знявся із цих виборів, тому що він абсолютно не підходить для цієї ролі. Тим паче, що вся президентська кампанія буде, знаєте, таким вінегретом між судовими засіданнями. Уранці буде судове засідання, а ввечері зустріч із виборцями – приблизно це матиме вигляд такий", – вважає Шустер.

Він зазначив, що бачить Байдена як державного діяча, який "реально обстоює цінності лібералізму й демократії".

Тобто він проти влади сили, за повагу меншин і, звісно ж, за демократичний спосіб обрання влади. І тому Байдену ця перемога потрібна у квадраті, у кубі, тому що і його особистість, і його політична кар'єра, і його переконання – вони всі збігаються в цьому. Це для нього останній і рішучий бій", – пояснив Шустер.

Контекст:

Чергові президентські вибори у США заплановано на 5 листопада 2024 року. Це будуть 60-ті президентські вибори в історії країни, на яких мають обрати 47-го президента США.

Байден, який обіймає президентську посаду з 2020 року, 25 квітня офіційно оголосив про намір балотуватися на другий строк.

Про бажання брати участь у праймеріз Республіканської партії заявила низка політиків, зокрема, Дональд Трамп, який фігурує в розслідуваннях ФБР, губернатор Флориди Рональд Десантіс, сенатор від Південної Кароліни Тім Скотт, колишній губернатор Арканзасу Аса Гатчінсон, ексвіцепрезидент США часів Трампа Майк Пенс тощо.

Трамп обіймав посаду президента США із 2017-го до 2021 року. Стосовно нього двічі розпочинали процедуру імпічменту: у зв'язку з імовірним тиском на президента України у справі про розслідування діяльності сина Байдена в Україні, а також у зв'язку зі штурмом Капітолія прибічниками Трампа 6 січня 2021 року, але обидва рази без успіху.

14 серпня Трампу офіційно висунули кримінальне обвинувачення у спробі змінити результати президентських виборів 2020 року у штаті Джорджія. Експрезидент США тепер є фігурантом чотирьох кримінальних обвинувачень: окрім втручання у вибори, це справи про штурм Капітолія його прибічниками, про зберігання вдома секретних документів і про виплату грошей за мовчання порноакторці Стормі Деніелс.

Трамп під час роботи в Білому домі неодноразово хвалив президента країни-агресора Володимира Путіна, заявляючи про необхідність підтримувати контакт із Кремлем, незважаючи на агресію РФ проти України.

Трамп критикував виділення $40 млрд допомоги Україні й заявляв, що може закінчити розв'язану Росією війну проти України протягом доби. Він упевнений, що "може вирішити це питання", щойно знову стане президентом США.