Шустер: Резнікову треба було чистити кадри й боротися з корупцією, це означає йти на конфлікт. У підсумку заплатив своєю репутацією G

Шустер про Резнікова: Це людина, яка уникає конфліктів
Фото: EPA

Ексміністр оборони України Олексій Резніков за своїм характером не годився на цю посаду, особливо у воєнний час. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив телеведучий Савік Шустер.

"Я Резнікова знаю дуже давно, із 2005 року, щойно я приїхав в Україну. Я переконаний, що він сам особисто не корумпована людина. Але це не людина для Міністерства оборони, особливо в моментах війни, бо це людина компромісів, це людина, яка уникає конфліктів, боїться начальства... У нього немає характеру для того, щоб бути міністром оборони під час війни. Тому за його плечима відбувалося чортзна-що", – сказав він.

На думку Шустера, навіть якщо Резніков і помічав якісь факти корупції, то він мовчав. Телеведучий упевнений, що гроші міністерства "не осідали в кишенях" в ексміністра, але він не міг не бачити, що відбувається в міністерстві.

"Він прийшов у відомство, яке загалом за часів [експрезидента України Віктора] Януковича курирувала Москва, Кремль. Так, потім за [п'ятого президента України Петра] Порошенка почало там перетворюватися. Але, у принципі, на рівні заступників міністра всі залишилися там радянського покоління, абсолютно неадекватного для того, що відбувається зараз, яке звикло заробляти зовсім в інший спосіб, тобто корупцією. Він прийшов, і перше, що треба робити, – це чищення кадрів. Поставити туди правильні кадри й насамперед зайнятися тим, щоб не було корупції. А отже, треба йти на конфлікт. І в підсумку заплатив своєю репутацією", – заявив Шустер.

Контекст:

Резнікова призначили міністром оборони України 4 листопада 2021 року. До цього він обіймав посаду віцепрем'єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Він говорив, що не хотів погоджуватися на посаду міністра оборони, але президент України Володимир Зеленський переконав його, пояснивши, що від нього потрібно "навести лад у закупівлях, навести лад зі справедливістю грошового забезпечення, навести лад із корупційною складовою", а також працювати з іноземними партнерами. Окрім того, Резніков планував готувати країну до вступу в НАТО.

На початку лютого 2023 року відставку Резнікова вже обговорювали (це відбувалося на тлі скандалу із закупівлями продуктів для армії). Кандидатом на посаду міністра оборони, як озвучив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, тоді був начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов. Сам Резніков висловлював бажання в цьому разі працювати міністром юстиції, а на посаду міністра стратегічних галузей промисловості не погодився. Відставки не відбулося, Резніков у березні заявив, що відчуває: Зеленський і далі йому довіряє.

3 вересня Зеленський заявив у вечірньому відеозверненні, що ухвалив рішення замінити главу Міноборони. 4 вересня Резніков подав до Верховної Ради заяву про звільнення з посади. 5 вересня парламент звільнив Резнікова з посади міністра. На цій посаді його замінив екснардеп, ексглава Фонду держмайна Рустем Умєров.