Швець: Який ідеолог із оленяра Шойгу? Ідея напасти на Україну народилася у хворій уяві Блідої Молі
Гордон нагадав, що на цьому тижні агентство Bloomberg із посиланням на джерела повідомило, що Путін ухвалював рішення про вторгнення в Україну в колі невеликої кількості "яструбів", куди входять міністр оборони Сергій Шойгу, начальник Генштабу Валерій Герасимов та секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев.
"Я не повірив цій статті. Ну який ідеолог Шойгу? Я вас прошу, – сказав Швець. – Військова спеціальність – оленяр. Ідеологія і Шойгу – це дві речі несумісні. Хто ще там? Герасимов – людина військова. Що йому скажуть, те й підтвердить. Скажуть йому... Пам'ятаєте? Ви ж служили в армії, як і я. Там було безліч тонких армійських анекдотів. Ось один із них: "Сказали люмінь – значить, люмінь". Сказали, мовляв, "ми переможемо, треба" – він підготував усе".
Патрушев, на думку Швеця, є ідеологічним політиком, але він також навряд чи міг вплинути на рішення Путіна.
"Пам'ятаєте відоме тепер засідання Ради національної безпеки Росії? Він також з'їхав. Він одразу прямо не сказав, що "давайте [визнаємо "ЛДНР", а сказав] "давайте з американцями спочатку поговоримо" тощо. Я його також відкидаю як одного з активних розробників цієї теорії", – зазначив Швець.
Він вважає, що Путін ухвалив рішення про вторгнення сам, ставши жертвою дезінформації.
"Я думаю, що це народилося у хворій уяві ось цієї Блідої Молі (за інформацією Швеця, Бліда Міль, а також Окурок і Ботокс – це прізвиська Путіна. – "ГОРДОН"), яка стала жертвою тієї системи інформаційної роботи в державі, яку сама створила. Системи, яка для мене зрозуміла, як ясний день, бо я сам у ній працював. Це система, коли згори тобі спускають вказівку на найвищому рівні... Тоді це було політбюро, а зараз президент. Ось вони кажуть, що хочуть почути, – і їм знизу все це подають. І так 20 років. І він став жертвою власної дезінформації. І ось на підставі цього (ну і освіта у людини не ахті – трієчник по життю, ось дах і поїхав) він ухвалив це [рішення про вторгнення]", – сказав Швець.
Він переконаний, що Путін прорахувався, оскільки недооцінив Україну.
"Виявилося, що він не розуміє, що таке Україна, що таке Збройні сили України. Виявилося, що він не знає, якими реально є його збройні сили. Виявилося, що він поняття не має, якою буде реакція Заходу, НАТО, Сполучених Штатів Америки. Він же всього цього не очікував! Він не очікував, що такі будуть санкції, як вони є", – упевнений експерт.
Швець сказав, що саме тому Путіна свого часу не взяли у розвідку – раніше в інтерв'ю "ГОРДОН" він розповідав, що на тлі товаришів по службі здібності майбутнього президента РФ "були нижчими від середнього".
"Я ж вам розповідав, що його не взяли у розвідку свого часу. Ось тому й не взяли! Ось перша операція – найголовніша у його житті – і повний провал. Прорахунок по всіх напрямках", – наголосив Швець.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
24 лютого Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що ціль війни – "демілітаризація та денацифікація України". У Пентагоні заявили, що Путін розраховував захопити Київ за кілька днів, але він прорахувався.
Після вторгнення в Україну Захід запровадив кілька пакетів санкцій проти Росії. Вони, зокрема, стосуються міжнародних резервів Росії, великих російських банків, самого Путіна та його дітей, низки наближених до Путіна посадовців, бізнесменів та членів їхніх сімей.
11 березня "Медуза" написала, що керівництво 5-ї служби ФСБ заарештували. Журналісти повідомили, що ця служба відповідала за надання Путіну інформації щодо політичних подій в Україні напередодні вторгнення. "Схоже, через два тижні війни до Путіна нарешті дійшло, що його просто ввели в оману: 5-та служба, боячись роздратувати керівника, просто постачала його тим, що він сам хотів почути", – написало видання.
Пізніше цю інформацію підтвердив керівник групи журналістів-розслідувачів Bellingcat Христо Грозєв. Він зазначив, що колишнього керівника 5-ї служби ФСБ генерал-полковника Сергія Бесєду затримали, а в самій службі провели чистки.