Швець про витік із Пентагону: Це не операція якоїсь спецслужби, реально витекло безліч документів G

Швець вважає, що опубліковані документи нікому не вигідні
Фото: Юрий Швец - официальный канал / Facebook

В інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону колишній радянський розвідник і однокурсник президента РФ Володимира Путіна по інституту КДБ Юрій Швець, який живе у США, висловив думку, що витік секретних документів Пентагону не є операцією якоїсь зі спецслужб.

"Що далі воно розвивається, то стає зрозуміліше, що це не операція якоїсь спецслужби – чи то російської, чи то американської – з метою дістати якісь вигоди щодо дезінформації противника. Реально витекло безліч документів, таємних і цілком таємних", – сказав Швець.

Він зазначив, що йдеться вже про понад 100 документів і викидали їх партіями.

"Жодна зі сторін не може бути зацікавлена в публікації, в оприлюдненні цих документів. Тобто зараз виходить така ситуація, начебто новий [експрацівник спецслужб США, відомий тим, що розповів про масове стеження влади за громадянами, Едвард] Сноуден з'явився, який просто взяв і викинув це в інтернет-простір, де воно все валялося приблизно місяць, ніхто на нього не звертав уваги, а потім нарешті The New York Times заворушилася і звернула увагу", – пояснив Швець.

За його словами, опубліковані документи не вигідні "ні для кого".

"Єдине, про що можна говорити, – кому це більше зашкодить, а кому менше. Якщо глобально, то це дуже погано для американців, тому що не можна так працювати із секретною інформацією, просто не можна. Ну, їх у цьому плані не виправити", – вважає Швець.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

6 квітня The New York Times повідомила, що в соцмережах поширюються секретні військові документи США місячної давнини. Пентагон розслідує джерело публікації. У злитих документах, зокрема, зафіксовано оперативні звіти й оцінки можливостей української армії станом на 1 березня, графіки постачання зброї, ідеться у статті NYT. Водночас співрозмовники ЗМІ наголошували, що частина документів має достовірний вигляд, а частину даних спотворено.

За даними The Washington Post, серед злитих документів були й такі, що містять інформацію про ймовірне військове співробітництво Росії з Туреччиною та Єгиптом.

У міністерстві оборони США і далі оцінюватимуть масштаби витоку, але впевнені, що публічною стала "вкрай чутлива, таємна" інформація, розповіли в Пентагоні. Міністр оборони США Ллойд Остін пообіцяв знайти джерело витоку секретних документів.

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що у злитих документах є правдива і неправдива інформація, водночас та, яка була правдивою, уже неактуальна. На його думку, витік був навмисною спробою Росії посіяти розбрат між союзниками України.

13 квітня The New York Times написала, що підозрюваний у зливі секретної інформації – військовослужбовець Національної гвардії ВПС США Джек Тейшейра. Того ж дня його затримало ФБР.

14 квітня Тейшейрі в суді Бостона висунули обвинувачення за двома пунктами: несанкціоноване зберігання й передання інформації про національну оборону та несанкціоноване видалення і зберігання секретних документів або матеріалів.