Сі Цзіньпін зустрівся з Макроном. Говорять про мир в Україні photo icon

Сі Цзіньпін зустрів Макрона перед Народним палацом у Пекіні
Фото: EPA
Глава КНР Сі Цзіньпін 6 квітня зустрівся із президентом Франції Еммануелем Макроном. Про це повідомили китайський телеканал CGTN і французький TF1.

Китайський лідер зустрів французького президента перед Народним палацом у Пекіні.

Сторони провели відкриту частину переговорів, після чого розпочалася годинна закрита частина зустрічі.

Макрон заявив Сі Цзіньпіну, що розраховує на те, що він "приведе Росію до тями" щодо агресії проти України. Він додав: сподівається, що Китай зможе посадити "всіх" за стіл переговорів.

Зі свого боку Сі Цзіньпін сказав, що Китай і Франція як "тверді прибічники багатополярного світу і більшої демократії в міжнародних відносинах" мають здатність і відповідальність піднятися над "розбіжностями й перешкодами". Він додав, що обидві країни дотримуватимуться "загального напряму всеосяжного стратегічного партнерства", повідомив китайський телеканал.

Сьогодні світ переживає "глибоку історичну трансформацію", сказав Сі Цзіньпін, додавши, що Китай і Франція як постійні члени Ради Безпеки ООН і найбільші країни з "традиціями незалежності" мають дотримуватися "багатостороннього підходу" заради глобального миру, стабільності й процвітання.

Після закритої частини зустрічі відбудеться пресконференція, а згодом ще одна зустріч, уже у тристоронньому форматі. До них приєднається президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Контекст:

Макрон прибув у Китай 5 квітня. Його візит триватиме до 7 квітня. Разом із ним приїхала президентка Єврокомісії. Вона наголосила, що важлива тема зустрічей із Сі Цзіньпіном – війна в Україні.

Перед візитом до Пекіна Макрон провів телефонну розмову з президентом США Джо Байденом. Обидва лідери заявили про свою спільну готовність залучити Китай для прискорення закінчення війни в Україні й узяти участь у побудові міцного миру в регіоні, повідомили в Єлисейському палаці.

Китай від початку нападу РФ на Україну намагається дотримуватися нейтральної позиції, але прямо не засуджує дій Москви.