Собчак публічно звернулася до Гордона

Собчак: Я проти війни. Узагалі всі нормальні люди, мені здається, проти війни
Фото: Ксения Собчак / Facebook

Російська телеведуча Ксенія Собчак назвала "радянським пафосом" відеозвернення засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона до президента РФ Володимира Путіна, президента України Володимира Зеленського та російських матерів, яке він опублікував 13 лютого на тлі загрози військового вторгнення Росії в Україну.

Звертаючись до Путіна, український журналіст заявив, що Києва та інших міст України ніхто Росії не віддасть, бо українці перебувають удома й нікуди не підуть.

"Володимире Путін, я невипадково показав вам місця, з котрими пов'язано для мене все. Ці місця, мабуть, називають Батьківщиною. У нас – в українців, у киян – є Батьківщина. І нам байдуже, які у вас на неї плани. Чи бажаєте ви бомбардувати Київ та інші міста України, чи хочете ви зайти сюди внаслідок наземної операції, щоб сіяти тут смерть, нам, повторюю це, однаково. Ми захищатимемо свою Батьківщину. Тому що Батьківщина – це мама. І іншої Батьківщини ні в кого з нас немає", – підкреслив Гордон.

Він також закликав російських матерів перешкоджати тому, щоб їхні діти вирушали воювати проти України.

"Ми хочемо, щоб ви зрозуміли: усіх, хто переступить українську землю, ми вбиватимемо. У нас немає іншого виходу – ми захищатимемо своє... Пам'ятайте головне: Путін і його друзі сюди не прийдуть. Ризикувати своїми життями вони не будуть. Вони надішлють ваших дітей, як м'ясо. Тому що це для них не вперше. І для їхніх попередників також", – сказав Гордон.

На YouTube-каналі "Осторожно: Собчак" російська журналістка оприлюднила відео, зняте за аналогією до відеозвернення Гордона, який показав пам'ятні для нього місця в Києві.

Собчак в іронічній формі провела екскурсію своїми пам'ятними місцями в Москві.

"Дмитре Гордон, я не випадково показала вам усі ці місця. Я проти війни. Узагалі всі нормальні люди, мені здається, проти війни. Мільйони росіян щиро співчувають Україні. Але цю війну здебільшого віщують панічні атаки в заголовках новин. І ви, ось особисто ви, їх підтримуєте своїми виступами не про Батьківщину, а про себе. Я теж люблю все зводити до себе. Ми, щиро кажучи, у цьому схожі з вами", – зазначила Собчак.

На її думку, війна між Росією та Україною "навряд чи станеться".

"А ось моє фінансове та душевне здоров'я може похитнутися. Ринок у нас легковажний – орієнтується навіть на чутки. Що агресивніше віщування про війну, то активніші суперечки та ігри на біржі, то нижчий курс рубля й акцій, то вищі ціни, то неспокійніша і я. Будь ласка, якщо знову почуєте щось про війну за розкладом, не поспішайте брати оператора на прогулянку чудовим Києвом. Україні зичу миру, а вам, Дмитре, менше радянського, громадянського пафосу. Та й монтажера собі знайдіть доброго", – сказала Собчак.

Відео: Осторожно: Собчак / YouTube

Контекст:

США, НАТО та Україна неодноразово заявляли про нарощування російських військ поблизу українського кордону. Штати та Альянс закликали Росію до деескалації напруження на кордоні України.

У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі. 11 лютого, за даними The Guardian, президент США Джо Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями.

Міністр оборони України Олексій Резніков 6 лютого говорив, що ймовірність значної ескалації з боку Росії оцінюють як низьку. 8 лютого він повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Білорусі та тимчасово окупованих територій перебуває 140 тис. військових, включно з повітряним та морським компонентами. 14 лютого Резніков зазначив, що РФ не створила жодного ударного угруповання поблизу кордону з Україною.

11 лютого низка країн, зокрема США, закликали своїх громадян терміново покинути Україну через імовірну ескалацію.

Зеленський заявив 12 лютого, що влада розуміє ризики, але, на його думку, в інформаційному просторі зараз надто багато інформації щодо ймовірного вторгнення РФ в Україну, яка провокує паніку.

15 лютого в міноборони РФ заявили, що підрозділи Західного та Південного військових округів починають повернення з навчань у місця постійної дислокації залізницею та автомобільним транспортом. Водночас у Білорусі тривають спільні з РФ навчання "Союзна рішучість – 2022". У них із боку Росії беруть участь війська Східного військового округу та ПДВ.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив 15 лютого, що Альянс поки не бачить ознак деескалації та скорочення кількості російських військ біля кордону з Україною. Він зазначив, що з Москви надходять сигнали щодо готовності продовжувати дипломатичні зусилля.

За словами Зеленського, коли війська Росії буде відведено, це побачать усі, а не лише військові чи розвідка, але "поки це просто заяви".

17 лютого різко загострилася ситуація на Донбасі. За інформацією штабу операції Об'єднаних сил, було обстріляно 30 населених пунктів на підконтрольних Україні територіях, до того ж під удар потрапили дитячий садок та кілька шкіл, де в цей час перебували діти. Постраждали двоє військових та п'ятеро цивільних.

Станом на 14.00 18 лютого російсько-окупаційні війська на Донбасі 45 разів порушили режим припинення вогню, 34 з яких – із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.