Союзники не розуміють постійної зміни риторики Угорщини – ЗМІ
З посиланням на джерела видання стверджує, що за аргументами Будапешта про зневажливу політику "погляду зверху" з боку Стокгольма, імовірно, стоїть вплив Туреччини й Росії.
За їхніми словами, західні союзники сприймають прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана набагато серйозніше, ніж президента Туреччини Реджепа Ердогана. Зокрема через постійну зміну риторики Угорщини.
"Дратівливе шоу", – назвав це один зі співрозмовників видання з дипломатичного корпусу.
Директор Будапештського інституту політичного капіталу Петер Креко заявив газеті, що, на його думку, "Угорщина відкривається для східних і південних недемократичних країн" і роль Туреччини для неї значно зросла.
"Я думаю, що Орбан глибоко вірить у занепад Заходу", – сказав він.
Один із членів парламенту Угорщини, коментуючи оцінки європейських дипломатів, заявив, що "постійні сумніви щодо стану демократії образливі не лише для уряду, а й для народу Угорщини".
Водночас, за даними журналістів, у західних столицях є переконання, що Угорщина не гальмуватиме приєднання Швеції самостійно.
"Вони, найімовірніше, ратифікують на кілька днів раніше за Туреччину", – сказав газеті один зі шведських чиновників.
Контекст:
Швеція й Фінляндія одночасно подали заявки на вступ у НАТО 18 травня 2022 року – після того, як РФ розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. 29 червня Північноатлантичний союз ухвалив рішення про запрошення Фінляндії та Швеції до членства в Альянсі.
Туреччина була проти членства Швеції й Фінляндії в НАТО ще до подання ними заявки на вступ в Альянс. Як пояснював 16 травня президент Туреччини Реджеп Ердоган, Туреччина не схвалювала заявки, тому що Швеція й Фінляндія "не мають чіткої й недвозначної позиції щодо терористичних організацій". Такою в Анкарі вважають, зокрема, Робітничу партію Курдистану.
Угорщина приєдналася до претензій щодо Швеції. Там звинувачують Стокгольм у "неповажній політиці" стосовно Угорщини й дискримінації мусульман.
Фінляндія стала членом НАТО 4 квітня 2023 року.
Щоб Швеція стала членом НАТО, Туреччина й Угорщина мають ратифікувати її заявку. Усі інші 28 із 30 країн-союзників уже зробили це.