Соловей: Путін хотів справді відновити Радянський Союз. У березні він кілька разів шкодував, що почав з України G

Путін почав саме з України, бо вона здавалася йому легкою здобиччю, вважає Соловей
Фото: ЕРА

Починаючи з анексії українського Криму 2014 року, президент Росії Володимир Путін прагнув повернути до складу однієї держави частину колишніх республік СРСР. Про це російський історик, політичний аналітик Валерій Соловей сказав в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

За його словами, розрахунки Путіна передбачали якщо не приєднання, то нейтральний статус країн Балтії. На думку Солов'я, він хотів створити імперію.

"Ось він хотів би переграти історію, починаючи із 2014 року. Потім, особливо з лютого 2022-го, він хотів дійсно відновити Радянський Союз. Я не маю на увазі щось на кшталт соціалізму... Імперію. Без частини, можливо, без Прибалтики, – хоча у нього був розрахунок на те, що її вдасться відірвати від НАТО. Вести розмову на рівних із блоком НАТО, почати визначати правила гри в Європі тощо", – припустив він.

Історик вважає, що Путін переоцінив своє рішення розпочати відтворення "імперії" зі спроби змінити владу у Києві та приєднати всю країну.

"Не секрет, що у березні він кілька разів шкодував про те, що почав з України. Так, він шкодував. Тому що він неправильно оцінив ситуацію. Це, правда, не його вина, я вважаю. Це, скоріше, вина тих людей, які йому надавали інформацію. У тому числі з українського боку. І коли здавалося, що Україна ось-ось звалиться під вагою власних помилок і злочинів і російська армія якщо не буде зустрінута піснями та танцями, то принаймні хлібом-сіллю", – додав Соловей.

Соловей: І фізичний, і психічний стан Путіна надзвичайно поганий. Оточення чекає, коли він нарешті дасть старт транзиту влади на користь угрупованню Патрушева. Повний текст інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

За його словами, розрахунки Путіна включали, якщо не приєднання, то нейтральний статус країн Балтії. Він хотів створити імперію, думає Соловей.

Контекст:

СРСР розпався 1991 року. Угоду про припинення діяльності Радянського Союзу та створення Співдружності Незалежних Держав підписали у грудні 1991-го лідери Росії (Борис Єльцин), України (Леонід Кравчук) та Білорусі (Станіслав Шушкевич).

Президент України Володимир Зеленський у зверненні до саміту НАТО в Мадриді 29 червня заявив, що російське керівництво бачить світ інакше, ніж НАТО чи Україна, а Путін прагне відновити вплив на країни колишнього союзу. "Цілі Росії відомі... Вони дивляться, наприклад, на Литву не як на члена вашого союзу (НАТО. "ГОРДОН"), а як на республіку Радянського Союзу. Для нас це колишня республіка СРСР, для нас це минуле, а вони її розглядають як можливе майбутнє, хочуть знову поневолити", – заявив Зеленський.