Соратник Саакашвілі Гварамія: Пропагандистська машина Росії зараз витрачає шалені гроші у Грузії. Упевнений, що російські пропагандисти надсилають у Грузію скрипти, як працювати
"Ця травма ще дається взнаки. Але найголовніше, що грузинська влада використовує цю травму зі своєю пропагандистською метою жахливо. Вона пропагує: як помирають українські люди і як ми б теж (як у 2008 році) помирали, якби не вони. Якби ми були трошки гіднішими – виходить так, у принципі – ми б умирали штабелями. Це дуже сильна пропаганда, і вона діє", – заявив Гварамія.
За його словами, така пропаганда страху паралізує суспільство, на неї витрачають багато грошей, а у створенні беруть участь росіяни.
"Я абсолютно в цьому впевнений: вони просто надсилають, розумієте, скрипти, як працювати. Прописані скрипти різних кампаній, навіть окремих сюжетів, телевізійних репортажів тощо. Тому що їхня пропагандистська машина – вона ж шалені гроші зараз витрачає в Грузії. Іванішвілівські кримінальні гроші, – додав він. – Це працює. Це спрацювало в Америці на передостанніх виборах, це спрацювало на Brexit – я маю на увазі російську пропаганду – і, звісно, це працює в Грузії. Це також спрацювало кілька разів і в Україні. Це дуже сильна зброя. І в Грузії – притому ще, що в нашого олігарха немає жодних конкурентів. В Україні хоч олігархія була конкурентноспроможною. Так, можливо, це звучить абсурдно, але якщо в поганого ще й немає конкурента – хоча б поганого, – це стає ще гіршим. Розумієте, що я маю на увазі? У нас у Грузії нема до кого йти. Узагалі грошей немає, окрім як у [засновника керівної партії Грузії "Грузинська мрія", експрем'єра Грузії Бідзіни] Іванішвілі".
У цьому самому інтерв'ю він зазначив, що проросійський уряд при владі в Грузії вже понад 10 років.
Контекст:
8–12 серпня 2008 року між Росією і Грузією стався збройний конфлікт. Російські війська спільно з південноосетинськими й абхазькими формуваннями витіснили грузинські війська з Південної Осетії, яка офіційно є частиною Грузії, тимчасово зайнявши низку прилеглих до конфліктної зони районів Грузії.
Абхазія й Південна Осетія, згідно з грузинським законодавством, – окуповані Російською Федерацією території.
У серпні 2022 року в МЗС Грузії заявили, що після 14 років окупації Росія не виконує досягнутої за посередництвом ЄС угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року, а також розширює свій незаконний контроль в окупованих регіонах, і далі їх мілітаризує й активно робить кроки для їхньої фактичної анексії.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила в лютому 2023 року, що, на її думку, деокупація грузинських територій має відбутися в межах мирних домовленостей, яких можна досягти для завершення війни Росії проти України. Зурабішвілі вважає, що "Росія вже практично програла битви" проти України, "якщо не всю війну", і Захід зробить ще одну велику помилку, якщо "в межах умов капітуляції" не вимагатиме від Росії повного виведення військ з усіх окупованих нею територій.