Сорос: Є надія, що Сі Цзіньпіна замінить хтось менш репресивний і миролюбніший

Сі Цзіньпін може зіткнутися з труднощами, якщо спробує залишитися на третій строк, вважає Сорос

Фото: EPA
Американський мільярдер і фінансист Джордж Сорос, виступаючи 31 січня в Інституті Гувера Стенфордського університету в Каліфорнії, розкритикував політику глави КНР Сі Цзіньпіна і висловив сподівання, що його замінить миролюбніший лідер. Текст промови Сороса опублікували на його офіційному сайті.

Сорос вважає, що Сі Цзіньпін може зіткнутися з труднощам, якщо спробує залишитися на третій строк на чолі партії.

"З огляду на сильну опозицію всередині КПК, ретельно зрежисоване піднесення Сі Цзіньпіна до рівня Мао Цзедуна і Ден Сяопіна може ніколи не відбутися", – заявив бізнесмен.

Сорос зазначив, що лідеру КНР загрожують криза з нерухомістю у Китаї, неефективні проти штаму коронавірусу "Омікрон" вакцини та падіння народжуваності. Фінансист висловив сподівання, що Сі Цзіньпіна змінить лідер, який використовуватиме менш репресивну політику у Китаї та миролюбнішу у міжнародних відносинах.

"Є надія, що Сі Цзіньпіна замінить хтось менш репресивний вдома і миролюбніший за кордоном. Це усуне найбільшу загрозу, з якою сьогодні стикаються відкриті суспільства, і вони мають зробити все, що в їхніх силах, щоб спонукати Китай рухатися в бажаному напрямі", – резюмував Сорос.

Контекст:

Джордж Сорос – фінансист, інвестор, філантроп. Прибічник теорії відкритого суспільства та противник "ринкового фундаменталізму". Творець мережі благодійних організацій, відомих як "Фонд Сороса".

У 2019 році Сорос заявляв, що ефективна політика США щодо Китаю не може зводитися до гасла, а має бути набагато складнішою, детальнішою і практичною. Також фінансист говорив, що холодна війна між США та Китаєм може перерости у "гарячу".

Китай, за даними Центру економічних і ділових досліджень, що базується у Великобританії, зараз є другою економікою у світі після США. Але, за прогнозами експертів, вже у 2028 році (на п'ять років раніше, ніж очікували) Китай обжене США та очолить рейтинг.

Сі Цзіньпіна обрали главою КНР 14 березня 2013 року. У 2017 році його переобрали головою Компартії. У 2018 році Компартія Китаю запропонувала скасувати обмеження на кількість строків перебування при владі для глави КНР та його заступника.

У своїй промові з нагоди 100-річчя керівної Комуністичної партії 1 липня 2021 року лідер КНР пригрозив "розбити голову об залізну стіну" тим, хто втручається у внутрішні справи Китаю.