Спецпредставник Китаю говорив у Парижі про врегулювання "української кризи" і заявив про "великий консенсус" між КНР і Францією
Як написано в релізі, співрозмовники обмінялися думками щодо питань, які стосуються двосторонніх відносин країн, а також щодо політичного врегулювання "української кризи" (Китай не називає війну Росії проти України війною).
Лі Хуей заявив, що візит президента Франції Еммануеля Макрона до Китаю на початку квітня був успішним, і Макрон "досяг позитивних результатів".
Також він сказав, що між Китаєм і Францією "є великий консенсус щодо України".
"Китай готовий прийняти "чотири необхідності", висунуті головою Сі Цзіньпіном, як фундаментальне керівництво. На підставі документа "Позиція Китаю щодо політичного врегулювання української кризи" Китай зміцнюватиме діалог і обміни з усіма сторонами, надалі розширюватиме кількість конвенцій щодо політичного врегулювання кризи, поступово формуватиме консенсус і закладатиме основу для припинення вогню, щоб зупинити війну. Китай підтримує Європу у зміцненні її стратегічної автономії та просуванні будівництва збалансованої, ефективної і сталої архітектури європейської безпеки", – додали автори релізу.
"Чотири потреби", як розповідав у грудні посол Китаю при Євросоюзі Фу Цун, – це:
- повага до суверенітету й територіальної цілісності всіх країн;
- повага до "законних інтересів безпеки всіх країн";
- повага й дотримання міжнародного права, особливо Статуту ООН;
- заохочення зусиль, спрямованих на досягнення миру.
Контекст:
У Китаї 26 квітня після розмови лідера КНР Сі Цзіньпіна із Зеленським заявили, що спрямують із візитом в Україну та інші країни спецпредставника, який проведе переговори з усіма сторонами щодо "врегулювання воєнного конфлікту". Цим спецпредставником став 70-річний Лі Хуей, який обіймав посаду посла КНР у Росії із 2009-го до 2019 року.
28 квітня Зеленський уточнив, що Китай підготував свого спецпредставника не лише для України, а й для країн Європи, у які він поїде говорити про війну.
16–17 травня Лі Хуей відвідав Україну. Із ним зустрічалися президент України Володимир Зеленський, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та інші представники влади країни. Під час візиту до Києва спецпредставник КНР заявив, що "панацеї для виходу із кризи немає".