Спікер парламенту Чечні Даудов був присутнім під час тортур над імовірними геями – Human Rights Watch

Колишні ув'язнені в Чечні розповіли Human Rights Watch, що Магомед Даудов спостерігав, як поліцейські б'ють в'язнів
Фото: er.ru

У Human Rights Watch допускають, що спікер парламенту Чечні Магомед Даудов відігравав головну роль в організації "зачищення" республіки від геїв.

Спікер парламенту Чечні Магомед Даудов був присутнім під час знущань над імовірними чеченськими геями в секретних в'язницях в Аргуні та Грозному, повідомляють на сайті правозахисної організації Human Rights Watch.

Про участь Даудова в переслідуваннях ЛГБТ-спільноти в Чечні Human Rights Watch розповіли колишні затримані.

"Щонайменше двоє колишніх затриманих стверджували, що Магомед Даудов (спікер парламенту Чечні."ГОРДОН") бував у незаконному місці тримання під вартою в Аргуні й особисто спостерігав, як поліцейські б'ють і принижують імовірних геїв, супроводжуючи це своїми власними образливими ремарками", – сказано в повідомленні правозахисної організації.

Ще один затриманий розповів Human Rights Watch, що бачив Даудова на одній із баз силовиків у столиці Чечні Грозному, коли він був присутнім під час знущання над підозрюваним у приналежності до ЛГБТ-спільноти.

Human Rights Watch підкреслює, що ймовірно, Даудов грав головну роль в організації "зачищення" Чечні від геїв, схваленої республіканським керівництвом.

1 квітня "Новая газета" опублікувала розслідування про переслідування геїв у Чечні. Пізніше газета розмістила історії потерпілих і очевидців. У квітні в Чечні почалася дослідча перевірка за фактами, викладеними у публікації.

Прес-секретар глави Чечні Альві Карімов назвав інформацію про переслідування геїв вигадкою та заявив, що не можна переслідувати тих, "кого немає в республіці".

9 квітня "Радио Свобода" повідомило, що в Чечні є як мінімум дві секретні в'язниці для геїв – в Аргуні та Цоці-Юрті.

16 квітня глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров заявив, що на Чечню здійснюють масовану інформаційну атаку з боку так званих міжнародних правозахисних організацій.

19 квітня він зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним і назвав повідомлення про переслідування геїв провокацією.

16 травня французькі ЛГБТ-активісти подали до Міжнародного кримінального суду позов до Кадирова.