Спікер Сенату Франції заявив у Раді, що Росії нема чого розраховувати на втому Заходу від війни в Україні

Ларше: Українці є джерелом поваги та натхнення для всіх країн, які їх підтримують
Фото: rada.gov.ua
9 липня у Верховній Раді виступив спікер Сенату Франції Жерар Ларше. Стенограму його виступу опублікував сайт українського парламенту.

"Хочу скласти шану вашим Збройним силам і вашому народу за його хоробрість і чисельні жертви, принесені у боях як на фронті, так і в тилу, у полях, у цехах, на підприємствах і в установах. Цілий народ повстав, аби відкинути рабство, яке хотіла нав'язати йому Росія, оскільки цей народ, ваш народ, захищає насамперед свою землю", – сказав він.

Президента України Володимира Зеленського спікер Сенату назвав втіленням "духу опору та свободи всієї України" і "небачено сміливим у ці темні дні".

"Українці завдяки своїй мужності сьогодні є джерелом поваги та натхнення для всіх країн, які їх підтримують. [...] У найгірших випробовуваннях ви зберегли політичний режим, який поважає прерогативи парламенту та авторитет його дорадчих повноважень. У цих стінах, у будівлі Верховної Ради, також б'ється серце європейського парламентаризму", – заявив Ларше.

Він також висловив гордість від того, що рішення про надання Україні статусу кандидата у члени Європейського союзу Єврорада ухвалила за головування в ЄС Франції.

"Французький Сенат і чисельні інші національні парламенти Європи будуть опліч із вами протягом найближчих місяців, аби втілити у життя цей статус кандидата, аби від сьогодні і до затвердження рішення про вступ ваша країна і ваш народ невідкладно пожинали конкретні плоди вашого зв'язку з Європейським союзом", – зазначив Ларше.

Він визнав, що його країна та інші держави, "незважаючи на застереження, свого часу не оцінили належним чином" того, що в Україні називали російською загрозою і що "згодом перетворилося на виражену агресію".

"Мені здається, колективно ми повинні смиренно визнати сьогодні це. Таке визнання накладає на нас сьогодні особливі зобов'язання як у теперішньому, так і в майбутньому. Ми були і будемо опліч із вами і продовжимо допомагати вам, скільки це буде потрібно у довгостроковій перспективі на всіх рівнях, включаючи військовий. Україна має невідкладно отримати змогу захищатися на рівних у протистоянні з агресором", – вважає Ларше.

За словами спікера Сенату, Росії не варто розраховувати на втому Заходу від війни в Україні чи на його розкол у зв'язку із цими подіями.

Ларше також наголосив, що "переговори не проводять під бомбами, під постійною загрозою, під режимом окупації" частини українських територій.

Контекст:

Після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого президент Франції Еммануель Макрон говорив, що провів "сотню годин" у переговорах із президентом Росії Володимиром Путіним, але вони не дали результату.

"З огляду на ту кількість годин, які я провів у розмовах із ним, і враховуючи те прозріння, яке є тепер, коли я відвідав Ірпінь і Бучу, то я не те що розчарований. Це недостатньо сильне слово, зважаючи на те, до чого призвели дії цієї людини", зазначив Макрон 16 червня під час візиту в Україну. За словами президента Франції, він іноді телефонував  Путіну на прохання Зеленського, але найчастіше це відбувалося за його власною ініціативою.

30 червня французькі ЗМІ опублікували повну стенограму розмови Путіна та Макрона, яка відбулася 20 лютого. Макрон говорив про деескалацію, а Путін дратувався і брехав.

Франція вже передала Україні сучасне озброєння для протистояння Росії, зокрема самохідні артилерійські установки CAESAR.