США і ЄС підтримають реформи в Україні, Грузії та Молдові

Європейський союз і США висловили готовність підтримати програми реформ в Україні
Фото: depositphotos.com
Європейський союз і США висловили готовність підтримати програми реформ в Україні, Грузії та Молдові. Про це йдеться у спільному комюніке за підсумками саміту ЄС – США, опублікованому 15 червня на сайті Ради Європи.

"Ми сповнені рішучості й далі підтримувати суверенітет, незалежність і територіальну цілісність східних партнерів ЄС та підтримуватимемо шлях реформ в Україні, Грузії та Молдові. Ми сповнені рішучості домагатися довгострокового миру, сталості і стабільності на Південному Кавказі", – ідеться в документі.

Контекст:

16 вересня 2014 року Верховна Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі.

Останній саміт Україна – ЄС відбувся 6 жовтня 2020 року у Брюсселі. У Європейському союзі запевнили, що безвізовому режиму нічого не загрожує, тому що Україна виконує всі необхідні критерії.

За підсумками саміту у Брюсселі Україна і Європейський союз домовилися про оновлення Угоди про асоціацію. Згідно з текстом документа, сторони очікують на подальше посилення економічної інтеграції та зближення регулювання в межах угоди в кількох сферах: цифровий ринок, захист довкілля, боротьба зі змінами клімату, фінансове співробітництво.

У підсумковій заяві саміту йдеться, що Європейський союз і надалі підтримуватиме Україну в протидії гібридним загрозам. ЄС підтвердив рішуче засудження порушення суверенітету й територіальної цілісності України.

Угоду про асоціацію Грузії з Євросоюзом підписали у Брюсселі 27 червня 2014 року, в один день з Україною. Молдова підписала Угоду про асоціацію з ЄС разом із Грузією й Україною.