США назвали уродженців Курильських островів японцями
Державний департамент CША у своїх правилах розіграшу грін-карт відніс до Японії громадян, які народилися на островах Хабомаї, Шикотан, Кунашир та Ітуруп.
Державний департамент CША вважає народжених на Південних Курилах уродженцями Японії. Це випливає із правил проведення розіграшів грін-карт, опублікованих на сайті відомства.
"Люди, що народилися на островах Хабомаї, Шикотан, Кунашир та Ітуруп [південна частина Курил], належать до Японії. Народжені на Південному Сахаліні належать до Росії", – написано в інструкції для охочих іммігрувати у США.
Між Москвою і Токіо залишається невирішеним територіальний спір щодо південної частини Курил – островів Ітуруп, Кунашир, Шикотан і групи Хабомаї. Японська сторона називає Південні Курили "північними територіями" і не визнає їх російськими. Москва не визнає самого факту територіального спору.
У вересні 2018 року глава Росії Володимир Путін запропонував Японії укласти мирний договір до кінця року без попередніх умов. Однак прем'єр-міністр Японії Есіхіде Суга того самого дня заявив, що до вирішення територіального спору про Курильські острови Японія не укладатиме мирного договору з Росією.
У жовтні тодішній прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що готовий укласти мирний договір із Росією тільки після того, як Курильські острови увійдуть до складу Японії.
На зустрічі в Сінгапурі з Путіним 14 листопада Абе пообіцяв, що в разі передання Японії островів з-поміж Курильських на них не розміщуватимуть військових баз США.
Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив у листопаді, що про автоматичне передання островів Японії на перемовинах не йдеться.
1 січня 2019 року Абе зазначив, що передання Курильських островів Японії не має спричиняти проблем у громадян Росії, які живуть на цій території.