США дістали ордер на арешт літака Сєчина вартістю $25 млн
Окружний суд Східного округу Нью-Йорка (США) видав ордер на арешт літака Boeing, який належить російській компанії "Роснефть" вартістю понад $25 млн. Про це 9 березня повідомляє Reuters із посиланням на американське міністерство юстиції.
Суд ухвалив рішення про вилучення на підставі порушень експортного контролю і санкцій, введених щодо Росії за вторгнення в Україну. "Роснефть" та її головний виконавчий директор Ігор Сєчин, який є найближчим соратником президента РФ Володимира Путіна, теж потрапили під санкції американського уряду.
За даними агентства, з моменту введення обмежень літак Boeing 737-7JU американського виробництва вилітав з і повертався до Росії щонайменше сім разів. Водночас він порушив експортний контроль міністерства торгівлі, отже "Роснефть" перетворила свій літак на контрабанду", заявили в мін'юсті.
Припускають, що лайнер перебуває у Росії, на шляху до неї або з неї, ідеться в повідомленні. За словами прокурора Бреона Піса, арешт борту нафтової держкомпанії та інші такі примусові заходи демонструють, що російським компаніям і олігархам "доводиться платити за те, що вони грубо ухиляються від санкцій, введених США у відповідь на невиправдану війну проти народу України".
Контекст:
США, Канада, Великобританія, ЄС та інші країни ввели санкції проти Росії у 2014 році, коли вона окупувала Крим і частину Донбасу. 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України, обмежувальні заходи значно розширили. Під санкціями тепер перебувають перші особи РФ – президент Володимир Путін, глава МЗС РФ Сергій Лавров і міністр оборони Сергій Шойгу
Антиросійські санкції передбачають, зокрема, розширені заборонні заходи щодо експорту, реекспорту й трансферу виготовлених у США літаків до Росії без відповідної ліцензії.
24 березня авіакомпанії РФ відмовилися повернути західним лізингодавцям понад 500 літаків. Президент РФ Володимир Путін дозволив реєструвати їх у Росії, так у літаків з'явилася подвійна реєстрація – фактично їх забрали у власників. Частину літаків, які належали російським авіакомпаніям на умовах лізингу, заарештували за кордоном.