США слідом за Великобританією можуть передати Україні танкові снаряди зі збідненим ураном – WSJ
Про це 13 червня написала The Wall Street Journal (стаття доступна за передплатою) із посиланням на чиновників США. Матеріал цитують RTVI і Business Insider.
За словами високопоставленого представника адміністрації Байдена, "серйозних перешкод" для затвердження рішення немає.
"Пентагон закликав передати Україні танки Abrams, озброєні снарядами зі збідненим ураном, котрі регулярно використовує армія США і котрі дуже ефективні проти російських танків. Випущені з великою швидкістю снаряди здатні пробити лобову броню російського танка з дальньої відстані", – ідеться у статті.
Передання Києву боєприпасів зі збідненим ураном "дасть змогу Україні домогтися якомога більшого прогресу на полі бою, поставити Київ у сильну позицію на переговорах, якщо зрештою мирні переговори буде проведено", вважають американські чиновники.
Водночас деякі з них висловили стурбованість, що передання Україні снарядів зі збідненим ураном може призвести до критики Вашингтона за надання озброєння, яке може становити небезпеку для здоров'я людей і довкілля, вказала WSJ.
Контекст:
20 березня заступниця міністра оборони Великобританії Аннабель Голді повідомила, що королівство разом із танками Challenger 2 передасть Україні бронебійні снаряди, які містять збіднений уран. Вона вказала, що такі снаряди дуже ефективні під час ураження сучасних танків і броньованих машин".
Президент країни-агресора РФ Володимир Путін пригрозив 21 березня, що РФ "вимушена буде реагувати", якщо Великобританія передасть Україні бронебійні снаряди, які містять збіднений уран.
25 квітня стало відомо, що Україна разом із танками Challenger 2 отримала від Великобританії снаряди, зокрема – зі збідненим ураном.
Згідно з результатами досліджень, у проведенні яких брало участь МАГАТЕ, радіологічна загроза для населення й довкілля, яка виникає внаслідок локального забруднення території дрібними частинками збідненого урану внаслідок застосування відповідних боєприпасів, не є значною, ідеться на сайті ООН.