США планують забезпечити Україну зброєю на місяці та роки наперед – Пентагон

США "повертаються до того, щоб думати про те, що потрібно українцям протягом наступних місяців та років", зазначив представник Пентагону
Фото: depositphotos.com
Сполучені Штати надають Україні сучасні ракетні системи, очікуючи, що ЗСУ використовуватимуть їх для завдання ударів по тилових складах боєприпасів і базам російських окупантів, а також для перерізання ліній постачання.

Про це сказав високопосадовець міністерства оборони США, його 8 липня цитує Financial Times.

Того самого дня США оголосили про надання Україні нового пакету оборонної допомоги на суму $400 млн. До нього увійдуть, зокрема, чотири реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) HIMARS та боєприпаси до артилерії калібру 155 мм. Отже, згідно з даними Пентагону, загальна кількість HIMARS, які США надали Україні, сягнула 12 одиниць.

За словами представника Пентагону, ЗСУ протягом останнього тижня дедалі ефективніше використовують американські РСЗВ, щоб "значно підірвати здатність росіян просуватися вперед навіть там, де вони здійснюють цей болючий повільний наступ".

Українським військовим удалося досягти цілей на Донбасі "за лінією фронту, де зосереджено російські сили", додав посадовець.

За його словами, США планують задовольнити військові потреби України на місяці та роки наперед. Зокрема, у Вашингтоні розглядають можливість надсилання Києву додаткових систем берегової оборони, а також відмови від застарілих радянських засобів ППО.

Високопоставлений представник міноборони США зазначив, що якщо в Москві думають, що зможуть "вижити українців", то вони помиляються, оскільки США "вже повертаються до того, щоб думати про те, що потрібно українцям протягом наступних місяців та років".

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Після повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну 24 лютого країни Заходу збільшили постачання українським військовим летального озброєння та іншої оборонної продукції.

За словами президента США Джо Байдена, до кінця червня понад 50 держав узяло зобов'язання щодо підтримки України.

За даними Пентагону, США виділили Україні приблизно $8 млрд допомоги у сфері безпеки з моменту приходу до влади адміністрації Байдена. А із 2014 року США виділили Україні допомогу в безпековій сфері на суму понад $9,2 млрд.

Окремо у США ухвалили закон про ленд-ліз для України. Згідно із цим документом, президент США зможе дозволити уряду позичати або давати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи, яких "торкнулося вторгнення РФ в Україну", щоб допомогти зміцнити їхню обороноздатність і захистити цивільне населення.