США ведуть інтенсивні консультації з новим урядом Німеччини щодо ймовірного вторгнення РФ в Україну

Нуланд вважає, що Німеччина готова до спільних із США дій проти Кремля у разі вторгнення РФ в Україну
Фото: EPA
Адміністрація президента США Джо Байдена веде "інтенсивні консультації" з новим урядом Німеччини щодо його реакції у разі вторгнення Росії до України. Про це 7 грудня заявила заступниця держсекретаря з політичних питань Вікторія Нуланд, виступаючи у комітеті Сенату з міжнародних відносин. Відео опублікував YouTube-канал NowThis News.

Голова комітету Роберт Менендес на засіданні поцікавився, чи готова Німеччина вжити необхідних заходів разом із США у разі повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну.

"Я думаю, готова. Сьогодні, як ви знаєте, перший день роботи нового уряду Німеччини. Але ми вже розпочали інтенсивні консультації з ними", – відповіла йому Нуланд.

Контекст:

З кінця жовтня західні ЗМІ пишуть про те, що Росія відновила нарощування чисельності своїх військ біля кордону з Україною, і це викликає занепокоєння у високопосадовців у США та Євросоюзі.

У Міноборони України спочатку говорили, що жодних змін на кордоні з РФ не відбулося і українська розвідка не фіксує нарощування російських військ.

18 листопада начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Росія веде масштабну спецоперацію проти України щодо дестабілізації ситуації як усередині країни, так і за її межами. Накопичення військ РФ біля кордону України "буде продовжуватися і вийде на пік приблизно наприкінці січня", підкреслив він.

За оцінкою української розвідки, поблизу українсько-російського кордону та на окупованих територіях України РФ зосередила вже понад 94 тисросійських військовослужбовців. Міністр оборони України Олексій Резніков не відкидає, що ця цифра скоро може зрости до 175 тис.

У Кремлі назвали повідомлення про підготовку вторгнення "вкиданнями", заявили, що "Росія не збирається ні на кого нападати і не виношує жодних агресивних планів", і звинуватили Київ у підготовці до агресії "проти "ЛНР" і "ДНР". Водночас російська розвідка порівняла ситуацію в Україні з тією, яку фіксували у Грузії напередодні військового конфлікту з РФ 2008 року.

У МЗС України спростували дезінформацію РФ про нібито підготовку до військового нападу на Донбасі.

США і НАТО протягом цього місяця неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордонах та прозорості намірівНа початку грудня держсекретар США Ентоні Блінкен попередив Росію, що за ескалацію агресії в Україні США введуть нові економічні санкції, "від яких досі утримувалися". Росію очікують фінансові та політичні наслідкиякщо вона наважиться на агресивні дії проти України, заявив наприкінці листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Путін 1 грудня заявив, що хоче отримати від НАТО письмові гарантіїщо Альянс не розширюватиметься на схід.

Столтенберг учергове повторив, що Росія не має права вето на вступ України до Альянсу.