ЗМІ повідомили, що США відмовляються постачати Україні РСЗВ, побоюючись, що ЗСУ вдарять ними по території РФ. У РНБО відреагували

Дальність стрільби РСЗВ M142 HIMARS становить до 300 км
Фото: wikipedia.org
Незважаючи на багаторазові прохання Києва, США поки що не постачають Україні реактивні системи залпового вогню (РСЗВ), необхідні для того, щоб перевершити російську важку артилерію за дальністю дії та руйнівною силою, що може багато в чому визначити результат війни на Донбасі проти РФ.

Про це 18 травня написало Politico з посиланням на джерела.

За їхніми словами, у Вашингтоні побоюються, що ЗСУ вдарять американськими РСЗВ по території РФ, що може затягнути конфлікт.

Один зі співробітників Конгресу США зазначив у коментарі виданню, що на зустрічі голів міноборони та високопосадовців понад 40 країн на базі ВПС США Рамштайн у ФРН "був імпульс, але, схоже, він охолов".

Американська влада вважає за ефективніше відправляти в Україну 155-мм гаубиці M777 замість РСЗВ, розповів співрозмовник Politico з адміністрації президента США.

За даними видання, РСЗВ M142 HIMARS і M270 MLRS були серед перших запитів від України, у Києві неодноразово зверталися безпосередньо до США щодо їх постачання.

Дальність стрільби РСЗВ M270, виробленої для армії США 1983 року, залежно від боєприпасів, становить від 20 до понад 100 миль (32–160 км), а M142 HIMARS – до 300 км.

Politico наголошує, що Україна шукає точніші та потужніші американські системи, щоб зупинити просування російських окупантів на Донбасі.

У Білому домі побоюються, що відправлення РСЗВ Україні можуть сприйняти у Кремлі як ескалацію ситуації.

У Центрі протидії дезінформації при РНБО у Facebook назвали "маніпуляцією" інформацію Politico, що США нібито побоюються передавати Україні РСЗВ через можливість їх використання по цілях на території РФ.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

5 травня головнокомандувач Збройних сил України (ЗСУ) Валерій Залужний поінформував голову Об'єднаного комітету начальників штабів США генерала Марка Міллі, що ЗСУ перейшли до контрнаступних дій на харківському та ізюмському напрямках. "Тому питання надання Україні РСЗВ M142 HIMARS і М270 MLRS дуже актуальне", – наголосив Залужний.

8 травня глава Української держави Володимир Зеленський згадав про необхідність надходження американських РСЗВ M142 HIMARS і М270 MLRS під час виступу перед лідерами "Великої сімки", його цитує пресцентр Офісу президента.

В опублікованому 21 квітня 2022 року інтерв'ю НВ секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що Збройні сили України можуть завдати удару по Кримському мосту, яким РФ постачає озброєння та підкріплення для російських окупаційних військ в Україні. "Якби в нас була можливість це зробити, ми б це зробили. Якщо буде можливість, ми це обов'язково зробимо", – сказав Данілов.

У Кремлі слова Данілова назвали "анонсуванням теракту".

Радник міністра внутрішніх справ України Віктор Андрусів в ефірі "24 каналу" говорив 8 травня, що долю Кримського мосту (через Керченську протоку), який поєднав окупований півострів Крим і Краснодарський край Росії, уже вирішено. "Можу сказати одне: Кримський міст точно буде зруйнований. Питання лише в тому, коли це станеться", – запевнив він.