США ввели санкції проти силовиків Куби через придушення протестів
Санкції вводять у межах "закону Магнітського". Усі активи Мієри і членів бригади спецпризначенців у Сполучених Штатах заморожено, в'їзд у США їм заборонено, а американські громадяни та юридичні особи не можуть вести з ними фінансову діяльність.
Мінфін зазначає, що силовики причетні до арешту або зникнення більше ніж 100 учасників протесту і мінімум однієї загибелі людини під час розгону продемократичних протестів на Кубі, що почалися 11 липня, у яких "кубинські громадяни закликають покласти край 62-річному режиму і погіршенню умов життя".
Міністр закордонних справ Куби Бруно Родрігес у заяві у Twitter назвав нові санкції "необґрунтованими і наклепницькими".
Президент США Джо Байден попередив, що це "лише початок", повідомляє The New York Times. За його словами, Сполучені Штати і далі застосовуватимуть санкції проти "осіб, відповідальних за пригнічення кубинського народу".
У заяві мінфіну США зазначено, що нові обмеження – доповнення до вже чинних санкцій проти Куби, "які є найвсеосяжнішою програмою санкцій, яку адмініструє управління з контролю за іноземними активами". Крім деяких категорій економічної діяльності, у США діє економічне ембарго стосовно Куби, яке забороняє американським особам і організаціям брати участь в операціях і надавати послуги, які можуть підтримувати кубинський режим. Крім того, заблоковано активи всіх кубинських громадян – незалежно від того, чи фігурують вони у списку персональних санкцій.
Контекст:
11 липня на Кубі спалахнули найбільші за десятиліття антиурядові протести. Приводом для них стала криза у сфері охорони здоров'я країни у зв'язку з епідемією коронавірусу і невдоволення громадян економічною політикою нинішньої влади.
Оскільки туризм у країні практично паралізовано, коронавірус вплинув на економічне та соціальне життя острова в поєднанні зі зростанням інфляції, вимкненнями електроенергії, браком харчових продуктів, ліків і основних товарів.
На тлі протестів на Кубі обмежили доступ до соцмереж.