США завершили вихід із Паризької кліматичної угоди
Вихід США з Паризької угоди щодо клімату набуває чинності 4 листопада. Президент Дональд Трамп оголосив про намір вивести з неї країну в червні 2017 року, а в листопаді 2019 року Вашингтон офіційно повідомив ООН про початок процедури виходу.
Сьогодні США офіційно вийшли з Паризької кліматичної угоди – це було давньою обіцянкою президента Дональда Трампа, повідомляє VOA.
Виконавча секретарка Рамкової конвенції ООН про зміну клімату Патрісія Еспіноза заявила, що вихід США з угоди "залишить пролом" у глобальних зусиллях щодо досягнення цілей і амбіцій Паризької угоди.
Трамп стверджував, що дотримання умов угоди підірве економіку США. Однак формально країна не могла вийти з договору через вимоги угоди.
Вихід із неї зробив США єдиною країною зі 197 учасниць угоди, яка зважилася на цей крок.
VOA нагадує, що попередній президент США Барак Обама обіцяв скоротити викиди CO2 на 26–28% до 2025 року порівняно з рівнем 2005 року.
Демократ Джо Байден обіцяв у разі свого обрання на виборах президента США повернути країну в Паризьку угоду і виконати її умови. Він пообіцяв досягти нульових викидів до 2050 року в межах масштабного плану трансформації економіки вартістю $2 трлн.
Паризька кліматична угода, яка набула чинності 4 листопада 2016 року, передбачає заходи щодо недопущення зміни клімату. Для початку її дії необхідно, щоб документ ратифікували не менше як 55 країн, які разом викидають понад 55% парникових газів у світі. Договір має замінити Кіотський протокол, який закріплював нормовані зобов'язання щодо скорочення викидів парникових газів. Документ ратифікувало вже понад 180 країн, зокрема Україна.
1 червня 2017 року Трамп оголосив про вихід Сполучених Штатів із Паризької угоди. Він заявив, що Паризька угода – не так про клімат, як про те, що інші країни мають перевагу завдяки США. Він навів як приклад Китай та Індію, які, за його словами, зможуть розширювати свою вугільну промисловість, тоді як США потрібно буде її скорочувати.
Трамп переконаний, що ціною виконання зобов'язань у межах Паризької угоди для США до 2025 року було б 2,7 млн робочих місць.
У серпні 2017 року США офіційно повідомили ООН про вихід з угоди, а в листопаді 2019-го розпочали процес виходу.