США обвинуватили іранців у крадіжці інформації із сотень університетів
Влада США обвинуватила іранську компанію і дев'ять громадян Ірану в організації хакерської схеми для крадіжки інформації.
Дев'ять іранців і компанія з Ірану організували масштабну хакерську схему, за допомогою якої було викрадено дані із сотень університетів, десятків компаній, ООН, а також представництв американського уряду. Про це 23 березня заявив заступник генерального прокурора США Род Розенштейн на брифінгу в американському мін'юсті.
"Для багатьох із цих втручань підсудні діяли за дорученням іранського уряду і, зокрема, Корпусу вартових ісламської революції", – наголосив він.
Американські правоохоронці заявили, що підсудні пов'язані з іранським Інститутом Мабна, який за їхніми даними, вже кілька років займається хакерством в інтересах уряду Ірану.
За словами заступника генпрокурора, всі обвинувачені перебувають в Ірані. У разі, якщо вони покинуть територію країни, їм загрожує екстрадиція із понад 100 країн світу.
Міністерство фінансів США ввело санкції проти Інституту Мабна і дев'яти іранців, а також проти ще одного громадянина Ірану Бежада Месрі, якого у січні 2017 року звинуватили у зломі мережі кабельного телебачення HBO.
США неодноразово розширювали санкційний список проти Ірану, звинувачуючи Тегеран у фінансуванні терористів і проведенні загрозливих ракетних випробувань.
13 березня 2018 року президент США Дональд Трамп продовжив санкції проти Ірану на рік.