Столтенберг про розміщення російської ядерної зброї в Білорусі: Ми уважно стежимо за тим, що вони роблять
"Ми уважно стежимо за тим, що вони роблять, – сказав Столтенберг. – Поки ми не бачимо жодних змін у позиції Росії щодо розгортання ядерної зброї, які б потребували будь-яких змін із нашого боку. Але ми зберігаємо пильність і забезпечуватимемо, звичайно, уже зараз захист і оборону всіх союзників по НАТО від будь-якої потенційної загрози".
Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, повідомив 6 липня, що "певну кількість" російських ядерних боєголовок перемістили на територію Білорусі не землею.
Контекст:
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року представники російського політикуму неодноразово говорили про ймовірність застосування ядерної зброї. Зокрема, 21 вересня президент країни-агресора РФ Володимир Путін заявив про готовність застосувати ядерну зброю в разі загрози територіальній цілісності Росії. За місяць він заявив, що Росія "ніколи не говорила" про ймовірне застосування своєї ядерної зброї, а "лише натяками відповідала".
Президент України Володимир Зеленський сказав, що не вірить у те, що РФ застосує ядерну зброю. Однак у червні 2023 року він додав, що "не може сказати напевно, особливо про людину, яка не має зв'язку з реальністю".
Представник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Вадим Скібіцький повідомив, що українська розвідка постійно відстежує переміщення всіх носіїв ядерної зброї в Росії.
25 березня Путін заявив, що Лукашенко попросив його розгорнути в країні тактичну ядерну зброю.
За даними глави ГУР Кирила Буданова станом на 20 червня, сховища в Білорусі готують, але "жодна боєголовка ще не була переміщена".
Наявність ядерних зарядів у Білорусі поки малоймовірна, поінформували 5 липня в Генштабі ЗСУ.
Президент США Джо Байден вважає загрозу застосування Путіним тактичної ядерної зброї реальною.