Стратегія Європи щодо захисту України провалилася, потрібна нова – глава МЗС Литви
Тактика деескалації, яку застосовує Європа, більше не ефективна, і їй потрібна нова стратегія підтримки України. Про це заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс журналістам у Брюсселі 18 листопада, пише LRT.
"Мир через деескалацію – це провальна стратегія. Нам потрібна нова", – заявив він.
На його думку, стратегія має ґрунтуватися не на дипломатії, а виходити з позиції сили. "Коли я говорю про силу, я говорю про зброю, я говорю про реальне скасування всіх обмежень", – сказав Ландсбергіс.
Він привітав рішення США дозволити Україні бити вглиб території РФ на 300 км із західної зброї, але заявив, що не поспішає святкувати.
"Я поки не відкриваю шампанського, мабуть, тому, що ми не знаємо точної кількості ракет, які є в українців", – сказав він.
Контекст:
Президент України Володимир Зеленський неодноразово говорив, що потрібні "далекобійні рішення", зокрема проти аеродромів, на яких базуються військові літаки, які РФ застосовує для атак коригованими авіабомбами. За словами президента, питання ударів далекобійною західною зброєю по території Росії залежить від США, Великобританії, Франції й Німеччини, оскільки вони мають "відповідні інструменти, які можна задіяти". Але отримати потрібно не лише дозвіл, а й далекобійну зброю, додав Зеленський 2 вересня.
17 листопада ЗМІ написали, що президент США Джо Байден дозволив Україні бити по Курській області американськими ракетами великої дальності ATACMS, туди Росія скерувала північнокорейських військових, яких хоче використати у війні проти ЗСУ. Не відкидають, що глава Білого дому може дозволити Україні використати ATACMS і в інших російських регіонах.
18 листопада верховний представник ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель повідомив, що США дозволили Україні завдавати по РФ ударів західною зброєю на відстань до 300 км.