Суд у Туреччині відхилив позов опозиції про анулювання підсумків референдуму
Постанова виборчої комісії про підсумки конституційного референдуму оскарженню не підлягає, заявили у Вищому адміністративному суді Туреччини.
Вищий адміністративний суд Туреччини відмовив опозиційній Республіканській народній партії (РНП) у позові про анулювання рішення Вищої виборчої ради, яка визнала референдум про зміни до конституції країни таким, що відбувся. Про це повідомляє агентство Anadolu.
РНП подала клопотання про скасування підсумків референдуму, заявляючи, що влада маніпулювала голосами виборців. Зокрема, на багатьох дільницях видавали непроштамповані бюлетені, що в опозиції назвали серйозним порушенням.
Виборча комісія відхилила клопотання.
Після цього опозиціонери подали судовий позов, вимагаючи призупинити процедуру оголошення підсумків референдуму до завершення судового процесу.
Суд також відхилив апеляцію, пославшись на закон, згідно з яким рішення Вищої виборчої ради не можуть бути оскаржені в жодній судовій інстанції.
У РНП не виключили, що звернуться зі скаргою до Європейського суду з прав людини та Конституційного суду Туреччини.
На референдумі 16 квітня поправки до конституції Туреччини підтримали 51,41% виборців. Офіційні підсумки мають бути оприлюднені виборчою радою на початку травня.
Згідно з проектом конституційних змін, президент стає главою державної системи і буде наділений повноваженнями з призначення віце-президента, міністрів і високопоставлених чиновників. Укази президента також визначатимуть рішення щодо створення, розформування, повноважень, обов'язків і структури міністерств. Президент нарівні з парламентом отримає право ухвалювати рішення про проведення повторних виборів, а також зможе оголошувати режим надзвичайного стану в країні.
Видання The Guardian писало, що пакет поправок до конституції дозволить чинному президенту Туреччини Реджепу Ердогану залишатися при владі до 2029 року.