Суд у Москві відмовив Навальному у вимозі зняти його з обліку як схильного до втечі

Навальний перебуває в колонії
Фото: ЕРА
25 червня Преображенський райсуд Москви відхилив позов російського опозиціонера Олексія Навального, який вимагав визнати незаконним рішення поставити його на облік як схильного до втечі. Про це поінформував сайт суду.

Навальний, який зараз перебуває в колонії №2 в Покрові Владимирської області, подавав адміністративний позов до федеральної казенної установи Федеральної служби виконання покарань (ФКУ ФСВП) СІЗО-1 у Москві, де в лютому його поставили на профілактичний облік як схильного до втечі.

"Суд вислухав адміністративного позивача, який брав участь у судовому засіданні за допомогою відеоконференцзв'язку, його адвоката Кобзєва, який просив задовольнити позовну заяву, представника ФКУ СІЗО-1 і представника ФСВП Росії, які наполягали на відмові в задоволенні позовних вимог. [...] Постановив відмовити в задоволенні позовних вимог Навального", – ідеться в повідомленні.

Контекст:

Опозиціонер розповідав у лютому, що інформацію про взяття його на облік як схильного до втечі спочатку сприйняв як розіграш, але адміністрація СІЗО дала на його підпис відповідний документ, який Навальний підписав.

Навальний із серпня 2020 року проходив лікування і реабілітацію в Німеччині після отруєння бойовою речовиною класу "Новачок". Літак, яким він прямував із Томська в Москву, екстрено сів в Омську 20 серпня через погіршення стану політика. Навальний спочатку перебував у лікарні в Омську, а 22 серпня його доправили до берлінської клініки "Шаріте". Політик був у комі 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна.

Після повернення Навального в Росію в січні 2021 року його заарештували у справі "Ів Роше", в межах якої він раніше дістав умовний строк і мав реєструватися у слідчих, але не робив цього через лікування в Німеччині. Симоновський суд Москви 2 лютого замінив йому умовний строк на реальний у справі "Ів Роше". З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки і 6,5 місяця.

2 березня США ввели санкції проти РФ у зв'язку з отруєнням і переслідуванням Навального. Зокрема, під їхню дію потрапили директор Федеральної служби безпеки Олександр Бортников, генеральний прокурор Росії Ігор Краснов, глава управління Кремля із внутрішньої політики Андрій Ярін, перший заступник глави адміністрації президента Сергій Кирієнко і два заступники міністра оборони.