Суд відхилив усі клопотання Навального щодо позову Усманова
Районний суд Москви під час розгляду позову мільярдера Алішера Усманова до російського політика Олексія Навального відхилив 16 клопотань захисту, зокрема відмовився викликати як свідка прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва.
30 травня Люблінський районний суд міста Москви, який розглядав позов бізнесмена Алішера Усманова до російського опозиціонера, голови Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального, не задовольнив жодного із 16 клопотань політика і відмовив у виклику свідків, повідомляє "Новая газета".
Усманов вимагає спростування інформації про нібито подарований ним прем'єр-міністру РФ Дмитру Медведєву "палац на Рубльовці", хабар віце-прем'єру Ігорю Шувалову і цензуру у видавничому домі "Коммерсантъ".
Навальний просив викликати Медведєва і Шувалова в суд як свідків.
Також він запропонував допитати в суді однокурсника Медведєва, голову наглядової ради фонду "Дар" Іллю Єлісєєва; однокурсника Медведєва, директора Фонду підтримки соціально значущих державних проектів ("Соцгоспроект") Олексія Четверткова; засновника фонду "Соцгоспроект" Віталія Головачова; екс-заступника міністра енергетики Володимира Мілова.
Крім того, він пропонував допитати колишнього посла Великобританії в Узбекистані Крейга Мюррея, який повідомляв про судимості Усманова і висував проти нього обвинувачення у зґвалтуванні.
Суддя ухвалила рішення відмовити у клопотаннях на цій стадії.
Захист Навального вимагав долучити до справи виписки з Росреєстру, що підтверджують передання ділянки із садибою фонду "Соцгоспроект", заяву Усманова про звільнення редактора "Коммерсантъ-Власть" Максима Ковальського, низку публікацій, які підтверджують цензуру в "Коммерсанте", інформацію про вартість залізорудних окатишів, відеозапис із заявами бізнесмена Бориса Березовського про приватизацію гірничо-збагачувальних комбінатів та інші документи.
Сьогодні Люблінський суд Москви задовольнив позов Усманова до Навального про захист честі та гідності. Політик повинен протягом 10 днів видалити з усіх своїх блогів і соціальних мереж публікації, у яких згадують Усманова, і опублікувати спростування, повідомляє "Дождь".
Серед цих матеріалів – розслідування Фонду боротьби з корупцією під назвою "Він вам не Дімон" про "корупційну імперію" Медведєва. У фонді стверджують, що російський прем'єр-міністр і його оточення створили злочинну схему, засновану на благодійних фондах, якими керують друзі, однокурсники та довірені особи глави уряду РФ.