Сунак виграв другий раунд виборів лідера британських консерваторів. Але симпатії партії на боці Мордонт – BBC
За підсумками другого туру з перегонів вибула генпрокурорка Суелла Браверман, за яку проголосувало найменше депутатів-консерваторів – 27 осіб, повідомляє видання.
Колишній глава британського мінфіну Ріші Сунак набрав 101 голос; ексміністр оборони, молодший міністр торговельної політики Пенні Мордонт – 83 голоси.
На третьому місці, як і раніше, глава МЗС Великобританії Ліз Трасс – 64 голоси. Також у п'ятірці колишній міністр із питань місцевого самоврядування і громад Кемі Баденок – 49 голосів і депутат Том Тугендгат – 32 голоси, пише BBC News.
У першому турі виборів 13 липня Сунак набрав 88 голосів, Мордонт – 67, Трасс – 50.
Голосування повторюватимуть доти, доки кандидатів не залишиться двоє. Якщо ніхто не зніме свою кандидатуру, знадобиться ще три попередні раунди.
Кандидатури двох претендентів, що залишилися, винесуть на розгляд усіх членів Консервативної партії.
BBC News 14 липня опублікувала дані соцопитування, в якому взяло участь 879 рядових членів Консервативної партії. Воно засвідчує, що Мордонт випередила б кожного із чотирьох суперників, якби потрапила до фінальної пари кандидатів.
Проти Сунака вона виграла б зі співвідношенням голосів 67% до 28%, проти Трасс – 55% до 37% проти Баденок – 59% до 30% проти Тугендгата – 64% до 26%.
Телерадіокомпанія звертає увагу, що останнє слово у виборі майбутнього лідера консерваторів і прем'єр-міністра залишається саме за членами партії, а не за депутатами, як у попередніх раундах.
Ім'я переможця стане відомим 5 вересня. Він змінить на посаді голови Консервативної партії прем'єр-міністра Бориса Джонсона, який пішов у відставку, але до появи наступника й надалі очолює й уряд, і політсилу.
Контекст:
Пенелопа (Пенні) Мері Мордонт – британська політична та державна діячка. Молодша міністерка з питань торговельної політики Великобританії з 15 вересня 2021 року. У минулому перша жінка – міністерка оборони Великобританії (з 1 травня до 24 липня 2019 року).
Сунак і глава МОЗ Великобританії Саджид Джавід 5 липня першими з міністрів кабінету Джонсона заявили про свою відставку.
Хвиля демаршів в уряді змусила покинути посаду і самого Джонсона. Він пішов у відставку 7 червня, заявивши, що працюватиме на чолі партії та уряду "доти, доки не з'явиться новий лідер".