Така кількість людей на неузгоджених акціях протесту безпрецедентна для Росії – Курносова
Люди, що вийшли у РФ на мітинги, розуміють, що в країні прогнила вся "корупційна вертикаль влади", заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" політемігрант із Росії, експерт міжнародного аналітичного центру з боротьби з кремлівською пропагандою Continental European Union club Ольга Курносова.
Акції протесту, які відбулися в Росії 26 березня, істотно відрізняються від мітингів, які були в країні раніше, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" політемігрант із Росії, експерт міжнародного аналітичного центру з боротьби з кремлівською пропагандою Continental European Union club Ольга Курносова.
"Між акціями протесту, які відбулися в Росії минулих вихідних, і тими, які були раніше, є низка відмінностей. Насамперед, більшість учорашніх мітингів не були узгоджені з владою. Така кількість людей на неузгоджених акціях протесту безпрецедентна для Росії. До того ж мітинги пройшли не тільки в Москві та Санкт-Петербурзі, а по всій країні, навіть у глибинці. І скрізь було досить багато людей. Мені здається, що в регіонах ніколи раніше на вулиці не виходило так багато людей", – зазначила Курносова.
Вона наголосила, що важливу роль в організації акцій протесту відіграють соціальні мережі.
"На акції протесту вийшло багато молоді. А значить, соціальні мережі починають відігравати все більшу роль. Цей сегмент медіа влада взагалі не контролює. І саме тому ми бачимо омолодження складу учасників мітингів. Те ж саме стосується і старших людей, що прийшли на акції протесту. Вони не дивляться федеральні телеканали, а черпають інформацію з інтернету. Недільні прогулянки опозиції охопили вже понад 200 міст", – підкреслила Курносова.
За її словами, учасники мітингу в Москві змогли двічі відбити у правоохоронців представників опозиційних сил, чого раніше не бувало ніколи.
"У Москві учасники протесту двічі відбили у поліції опозиціонерів Марка Гальперіна і В'ячеслава Мальцева. Унаслідок їх не змогли затримати. Такого раніше не було. Поліція була не готова, що люди можуть проявляти солідарність один до одного. В Україні дуже люблять наголошувати, що людей на мітинги опозиції у РФ приходить багато, але відбити своїх росіяни не можуть. От учора вже не давали поліції затримувати учасників акції протесту", – заявила Курносова.
На її думку, учасники акцій протесту виступають не тільки проти прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва, але і проти президента країни Володимира Путіна.
"Медведєв вибрав для себе нішу комічного персонажа, який вирізняється жартами, робить селфі, купує 150 пар кросівок. Загалом, нічого дивного в його коментарі про лижі немає. Це стандартна модель поведінки Медведєва. Я би більше звернула увагу на реальні гасла, які вчора звучали на акції протесту. Це і "Росія без Путіна", і "Росія буде вільною", і "Путін. Лижі. Магадан". Люди, які вийшли на мітинги, розуміють, що прогнила вся корупційна вертикаль влади. Це стосується не тільки Медведєва, але і Путіна", – резюмувала Курносова.
26 березня в Москві, Санкт-Петербурзі, а також найбільших містах російського Далекого Сходу і Сибіру пройшли демонстрації з вимогою відставки прем'єр-міністра країни Дмитра Медведєва. Перед початком акції в Москві затримали її ініціатора Олексія Навального, під час протесту ще 130 осіб, пізніше – усіх співробітників його фонду. Потім правозахисники заявили, що поліція Москви затримала понад 800 осіб.
Приводом для антикорупційних мітингів стала публікація 2 березня розслідування Фонду боротьби з корупцією під назвою "Він вам не Дімон" про "корупційну імперію" Медведєва. У фонді стверджують, що прем'єр-міністр і його оточення створили злочинну схему, засновану на благодійних фондах, якими керують друзі, однокурсники та довірені особи глави уряду.