Журналіст Варфоломєєв: Підсумкова кількість мітингувальників у Росії – приблизно 60 тис. осіб
Акції протесту в Росії зібрали близько 33 тис. осіб, без урахування двох найбільших міст, заявив перший заступник головного редактора "Эха Москвы" Володимир Варфоломєєв.
Перший заступник головного редактора "Эха Москвы" Володимир Варфоломєєв повідомив, що його видання спробувало підрахувати чисельність усіх акцій, що пройшли в регіонах Росії, використовуючи дані місцевих ЗМІ, а також фото- і відеозаписи мітингів і пікетів. Про це він написав у Facebook.
"Загалом у Росії акції зібрали приблизно 33 тис. осіб, без урахування двох найбільших міст, де розбіжність у цифрах дуже серйозна: у Санкт-Петербурзі на вулиці вийшли від 5 до 10 тис., у Москві – від 8 до 30 тис. Якщо брати середні оцінки по столицях, то підсумкове число мітингувальників у країні вийде приблизно 60 тис. осіб", – розповів він.
Варфоломєєв зазначив, що загалом були анонсовані акції у 100 містах.
"У реальності ж люди мітингували і стояли в пікетах у 82 із них, до того ж у кожному четвертому з них чисельність акції не перевищувала 100 осіб. Зрозуміло, що наші оцінки не претендують на абсолютну точність і найближчої доби ще будуть уточнення і доповнення, але все ж вони, як ми гадаємо, дають певне уявлення про масштаб сьогоднішніх антикорупційних та антиурядових виступів", – підсумував він.
26 березня в Москві, а також найбільших містах російського Далекого Сходу і Сибіру пройшли демонстрації з вимогою відставки прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва. Перед початком акції в Москві затримали її ініціатора російського опозиціонера Олексія Навального, під час протесту ще 130 осіб, згодом – усіх співробітників його фонду. За останніми даними правозахисників, поліція Москви затримала близько 800 осіб.
Приводом для антикорупційних мітингів стала публікація розслідування Фонду боротьби з корупцією, який 2 березня оприлюднив дослідження про "корупційну імперію" Медведєва під назвою "Він вам не Дімон". У фонді запевняють, що прем'єр-міністр і його оточення створили злочинну схему, засновану на благодійних фондах, якими керують друзі, однокурсники та довірені особи глави уряду.