Талібам заборонили стріляти в повітря. Минулого тижня через це загинуло щонайменше 17 людей
Керівництво "Талібану" заборонило бойовикам стріляти в повітря на території всього Афганістану. Про це у Twitter повідомив прессекретар руху Забіхула Муджахід.
"Моджахеди Ісламського Емірату [Афганістан] часто стріляють у повітря на весіллях і урочистостях у Кабулі та інших містах. Це призводить до загибелі, поранень і страху багатьох мирних жителів", – ідеться у вказівці комісії з військових справ талібів, яку опублікував Муджахід.
Командирам бригад, поліції Кабула і провінцій, а також розвідці "дали вказівку вжити негайних і рішучих заходів для виявлення та покарання цих осіб".
Розпорядження "Талібану" видали після того, як увечері 3 вересня бойовики влаштували святкову стрілянину в Кабулі після оголошення про захоплення афганської провінції Панджшер. Унаслідок стрілянини загинуло щонайменше 17 осіб, ще 41 людина дістала поранення.
Сили Національного фронту опору Ахмада Масуда спростовували інформацію про захоплення Панджшера бойовиками руху "Талібан".
Контекст:
Ситуація з безпекою в Афганістані погіршилася на тлі виведення американських військ, яке розпочали у квітні 2021 року. До 15 серпня рух "Талібан" узяв під контроль практично всю країну, зокрема столицю Кабул. Президент Афганістану Ашраф Гані цього самого дня втік за кордон.
На тлі наступу "Талібану" іноземні держави розпочали евакуацію своїх громадян. Кілька країн (зокрема США, Франція, Німеччина, Великобританія) скерували своїх військовослужбовців до Афганістану для гарантування безпечної евакуації.
За словами президента США Джо Байдена, Штати евакуювали або допомогли іншим країнам евакуювати з Афганістану понад 120 тис. людей, 100 тис. із них – афганці. Великобританія евакуювала 15 тис. осіб, зазначає BBC.
"Талібан" заявляв, що не атакуватиме військовослужбовців США. Однак бойовики встановили крайній строк виведення військ з Афганістану – до 31 серпня. США завершили евакуацію і виведення своїх військ незадовго до настання цієї дати.
30 серпня Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, у якій закликала талібів убезпечити прохід для людей, охочих покинути Афганістан, дозволити гуманітарним організаціям доступ у країну і захистити права людини.