"Талібан" пообіцяв амністію військовослужбовцям армії Афганістану
У ній наголошують, що "якщо хтось воював проти "Талібану", не має нічого боятися", оскільки учасники угруповання – "брати" і ставитимуться "мирно".
Зокрема, ідеться про те, що "якщо хтось нападе на вас від імені "Талібану", негайно повідомте про це в наш штаб, щоб він із ним розібрався".
Рух закликав мирних жителів не покидати своїх домівок перед обличчям його наступу, а урядовців – емігрувати із сім'ями в Іран та інші країни.
Крім того, "Талібан" пообіцяв амністію військовослужбовцям урядової армії та поліцейським, а також недоторканність майна приватних осіб.
Контекст:
Ісламістський рух "Талібан" утворили 1994 року, з 1996-го до 2001 року він перебував при владі в Афганістані.
Після терактів 11 вересня 2001 року у США і відмови "Талібану" видати лідера терористичної організації "Аль-Каїда" Усаму бен Ладена в Афганістан ввели американські війська.
Після повалення свого уряду 2001 року таліби почали бойові дії проти влади. У лютому 2020 року представники США і руху "Талібан" підписали мирну угоду, яка передбачає виведення іноземних військ з Афганістану протягом 18 місяців після її підписання.
США почали виведення військ у квітні 2021 року. У Білому домі заявляли, що мають намір завершити цей процес до кінця серпня.
На тлі виведення американських військ ситуація з безпекою в Афганістані погіршилася.
Менш ніж за два тижні таліби захопили 18 із 34 столиць провінцій. Зокрема міста Зарандж (провінція Німроз), Шеберган (провінція Джаузджан), Кундуз (провінція Кундуз), Айбак (провінція Саманган), Сарі-Пуль (провінція Сарі-Пуль), Файзабад (провінція Бадахшан), Талукан (провінція Тахар), Фарах (провінція Фарах), Пулі-Хумрі (Баглан), Газні (провінція Газні), друге за чисельністю населення місто у країні Кандагар (провінція Кандагар) і третє за величиною місто Герат (провінція Герат).
Телеканал Al Jazeera з посиланням на джерела повідомив 12 серпня, що афганський уряд запропонував представникам угруповання "Талібан" участь в управлінні країною за умови припинення насильства. За даними інсайдера, пропозицію передали через Катар (у цій країні відбуваються мирні переговори з урегулювання ситуації в Афганістані).