"Таліби використовують дівчат як рабинь". ЗМІ пишуть про "темне майбутнє" для жінок у Афганістані
Директорка середньої школи для дівчаток "Сардар-і-Кабулі" у Кабулі Насрін Султані, яка тривалий час боролася за права афганських дівчат, сказала журналістам, що тепер живе у постійній тривозі за безпеку своїх учениць.
Занепокоєння серед жінок посилилося після того, як президент Афганістану Ашраф Гані втік із країни, ідеться у повідомленні.
Фавзія Куфі, колишня депутатка та членкиня афганської делегації, яка працювала над мирними переговорами з талібами до виведення американських військ, зауважила, що жінки у Афганістані наражаються на ризик. За її словами, майбутнє жінок в Афганістані здається "похмурим".
Агентство Reuters пише, що на початку липня таліби увійшли в офіси Azizi Bank у Кандагарі та наказали дев'яти співробітницям піти звідти. Їм наказали не повертатися на роботу. Аналогічна ситуація сталася у Bank Milli у місті Герат.
У цей же період лідери "Талібану", які взяли під контроль провінції Бадахшан і Тахар, наказали місцевим релігійним лідерам видати список дівчат старших за 15 років та вдів до 45 років для "шлюбу з талібами", повідомило видання ABC News.
Афганські жінки, які працюють у ЗМІ, розповіли газеті The Guardian, що вільний і галасливий Кабул після захоплення талібами наповнився тишею і страхом. Журналістки бояться, що їхні репортажі коштуватимуть їм майбутнього. Вони діставали постійні погрози від талібів, ідеться в матеріалі.
Одна із журналісток повідомила газеті, що в деяких регіонах Афганістану бойовики забирали деяких дівчат, щоб "використовувати їх як рабинь".
Контекст:
Під час правління талібів у Афганістані з 1996-го до 2001 року жінки не могли працювати, дівчата не мали змогу відвідувати школи. Жінкам доводилося закривати обличчя і з'являтися на вулиці у супроводі родичів-чоловіків. Якщо жінки порушували ці правила, їх принижували і публічно били, зазначили у Reuters.
В Афганістані погіршилася ситуація з безпекою на тлі виведення американських військ, яке почалося у квітні 2021 року. До 15 серпня рух "Талібан" узяв під контроль практично всю країну, зокрема столицю – Кабул.
13 серпня "Талібан" звернувся до афганського народу, пообіцявши амністію військовослужбовцям урядової армії та поліцейським, а також недоторканність приватного майна.
На тлі наступу "Талібану" іноземні держави почали евакуацію своїх громадян. Цей процес було паралізовано через те, що 16 серпня аеропорт Кабула скасував всі комерційні рейси.