Таліби вивісили тіла ймовірних злочинців в одному з міст Афганістану. Бойовики сказали, що це попередження
Таліби привезли чотири тіла на центральну площу афганського міста Герат і вивісили їх на загальний огляд, повідомило агентство Associated Press із посиланням на очевидців і представників "Талібану".
Одне з тіл повісили на крані, припаркованому на міській площі. Керівник аптеки на площі Вазір Ахмад Седдікі розповів журналістам, що спочатку таліби привезли чотири тіла, а потім відвезли три в інші частини міста.
Офіційні особи "Талібану" стверджують, що чотирьох чоловіків зловили за участь у викраденні батька й сина. Їх убили поліцейські під час перестрілки.
Таку акцію провели для того, щоб попередити майбутніх злочинців, прокоментував Associated Press один із командирів талібів на умовах анонімності.
Новина про повішені у Гераті тіла з'явилася після публікації інтерв'ю одного із засновників "Талібану" Норуддіна Турабі. Агентство називає його і головним поборником сурового тлумачення ісламського права. Він заявив, що в Афганістані знову почнуть страчувати вбивць і відрубувати руки та ноги злодіям, як того вимагають закони шаріату. За його словами, є імовірність, що людей каратимуть не в людних місцях, як раніше.
Контекст:
Коли таліби керували Афганістаном протягом 1996–2001 років, вони практикували покарання та публічні страти на стадіонах і в мечетях. Обвинуваченим у крадіжці відрубували руки, за пограбування на дорозі – ноги, а вбивцям стріляли в голову родичі їхніх жертв.
Станом на 15 серпня 2021 року рух "Талібан" узяв під контроль практично весь Афганістан, зокрема столицю Кабул. Президент країни Ашраф Гані того самого дня втік за кордон.
17 серпня представники "Талібану" дали першу пресконференцію після приходу до влади, на якій, зокрема, підтвердили загальну амністію для афганських чиновників.
6 вересня таліби оголосили про захоплення останньої не підконтрольної їм провінції Панджшер і припинення війни в Афганістані.
7 вересня "Талібан" презентував склад нового уряду Афганістану, всі його члени – таліби, а главу муллу Мохаммада Хасана Ахунда занесено у санкційний список ООН. У новому уряді немає жодної жінки.
ЄС розкритикував склад тимчасового уряду Афганістану через відсутність у ньому представників різних релігійних груп і жінок. Глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан заявляв, що Париж не визнає уряду талібів в Афганістані й не підтримуватиме з ним відносин.