Таліби заборонили жінкам в Афганістані працювати в установах ООН
Влада талібів в Афганістані видала наказ, який забороняє жінкам працювати в ООН. Про це повідомила 4 квітня пресслужба ООН.
"Наші колеги на місцях у місії ООН в Афганістані дістали звістку про наказ влади де-факто, який забороняє жінкам – національним співробітницям ООН працювати", – заявив прессекретар генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік.
Він додав, що ООН усе ще вивчає, як ця подія вплине на діяльність організації у країні.
Відповідаючи на запитання журналістів, Дюжаррік сказав, що в офіційному повідомленні керівництва талібів було зазначено, що наказ застосовуватимуть до всієї країни.
Для генерального секретаря будь-яка така заборона була б неприйнятною і "відверто немислимою", сказав Дюжаррік.
Він додав, що рішення стосовно співробітників ООН є лише останнім із тривожної тенденції указів, які підривають спроможність організацій щодо надання допомоги нужденним в Афганістані.
"Само собою зрозуміло, але, на жаль, треба говорити про те, що співробітники Організації Об'єднаних Націй необхідні для надання життєво важливої допомоги. Такі накази, як ми бачили сьогодні, порушують основні права жінок і обмежують принцип недискримінації. Співробітники-жінки необхідні для забезпечення продовження операцій ООН на місцях в Афганістані", – наголосив прессекретар генсека ООН.
Контекст:
"Талібан" був при владі в Афганістані з 1996-го до 2001 року, угруповання насаджує закони шаріату у своїй суворій інтерпретації. Дівчатка віком від 10 років і жінки не мали права навчатися, працювати та виходити на вулицю без супроводу чоловіка або родича чоловічої статі, зазначила "ВВС News Україна". Жінки мали носити паранджу. Тих із них, кого звинуватили у зраді, забивали камінням до смерті.
2021 року, коли "Талібан" знову захопив владу у країні, представники угруповання обіцяли, що не відновлюватимуть жорстких порядків, які обмежують права жінок. Водночас жінкам заборонили займатися спортом, очолювати міністерства та зніматися у теледрамах.
Також рух "Талібан" викреслив дівчаток із процесу навчання у середніх школах Афганістану, а пізніше заборонили жінкам навчатися в університетах країни.
Таліби ліквідували міністерство у справах жінок Афганістану та створили замість нього орган, який виконуватиме функції ісламської "поліції моралі".
Правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що таліби вводять у провінціях Афганістану суворіші правила, ніж ті, про які раніше оголошували лідери угруповання.