В Афганістані "Талібан" заборонив жінкам їздити без супроводу на далекі відстані
Представник міністерства із заохочення чеснот та запобігання гріху Садек Акіф Мухаджир повідомив, що "жінкам, які подорожують на відстань понад 72 км, не варто пропонувати поїздку, якщо їх не супроводжує близький член сім'ї".
Водночас він уточнив, що супутник має бути чоловіком.
Інструкція, яку випустило міністерство, закликає власників транспортних засобів відмовляти у поїздках жінкам, котрі не носять хіджаба. У ній також є заклик припинити відтворення музики в автомобілях, повідомляє AFP.
Контекст:
"Талібан" був при владі в Афганістані з 1996-го до 2001 року, угруповання насаджує закони шаріату у своїй суворій інтерпретації. Дівчата від 10 років і жінки не мали права вчитися, працювати та виходити на вулицю без супроводу чоловіка чи родича чоловічої статі, зазначає "ВВС News Україна". Жінки мали носити паранджу. Тих із них, кого звинуватили у зраді, забивали камінням до смерті.
Цього року, коли "Талібан" знову захопив владу у країні, представники угруповання обіцяли, що не відновлюватимуть жорстких порядків, які обмежують права жінок. Водночас жінкам уже заборонили займатися спортом, очолювати міністерства, зніматися у теледрамах і одержувати медичну допомогу без супроводу чоловіків. Також їм не дозволено навчатися разом із чоловіками у вишах, а у середніх школах із процесу навчання викреслили дівчат.
Таліби ліквідували міністерство у справах жінок Афганістану і створили замість нього орган, який виконуватиме функції ісламської "поліції моралі".