Таліби заявили, що обговорювали із заступником генсека ООН гуманітарну допомогу для Афганістану
Представники руху "Талібан" зустрілися 5 вересня із заступником генерального секретаря ООН із гуманітарних питань Мартіном Гріффітсом. Про це написав у Twitter один із представників "Талібану" Сохаїл Шахін.
Зустріч відбулася в міністерстві закордонних справ у Кабулі, на ній був співзасновник "Талібану" мулла Абдул Гані Барадар, указав Шахін.
"Делегація ООН пообіцяла продовжити надання гуманітарної допомоги [Афганістану]", – поінформував представник талібів.
За його словами, під час бесіди Гріффітс пообіцяв звернутися до країн-донорів за додатковою допомогою для Афганістану.
"Делегація Ісламського Емірату Афганістан подякувала делегації ООН, запевнивши їх у співпраці й наданні необхідних умов", – резюмував Шахін.
Гріффітс у своєму Twitter підтвердив факт зустрічі з лідерами талібів.
"Я зустрівся з керівництвом Талібану, щоб підтвердити зобов'язання ООН надавати неупереджену гуманітарну допомогу і захист мільйонам нужденних в Афганістані", – повідомив він.
Контекст:
Ситуація з безпекою в Афганістані погіршилася на тлі виведення американських військ, яке розпочали у квітні 2021 року. До 15 серпня рух "Талібан" узяв під контроль практично всю країну, зокрема столицю Кабул. Президент Афганістану Ашраф Гані цього ж дня втік за кордон.
На тлі наступу "Талібану" іноземні держави розпочали евакуацію своїх громадян. Кілька країн (зокрема США, Франція, Німеччина, Великобританія) спрямували своїх військовослужбовців до Афганістану для підтримання безпеки евакуації.
За словами президента США Джо Байдена, Штати евакуювали або допомогли іншим країнам евакуювати з Афганістану понад 120 тис. осіб, 100 тис. із них – афганці. Великобританія евакуювала 15 тис. людей, зазначає BBC.
"Талібан" заявляв, що не атакуватиме військовослужбовців США. Однак бойовики встановили крайній термін виведення військ з Афганістану – до 31 серпня. США завершили евакуацію й виведення своїх військ незадовго до настання цієї дати.
30 серпня Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, у якій закликала талібів убезпечити прохід для людей, охочих покинути Афганістан, дозволити гуманітарним організаціям доступ у країну і захистити права людини.