Телескоп James Webb, можливо, знайшов найстародавнішу галактику

Телескоп James Webb було запущено 25 грудня 2021 року
Фото: Dr. James O'Donoghue / Twitter
Новий космічний телескоп James Webb, можливо, знайшов найстародавнішу галактику, яка виникла за 300 млн років після Великого вибуху. Про це 21 липня повідомило видання Science Alert.

Галактика GLASS-z13 розташована на відстані 13,5 млрд світлових років від Землі, йдеться в матеріалі. Вона виникла на 100 млн років раніше, ніж будь-що, виявлене раніше. Як зазначив астроном Рохан Найду з Гарвардського центру астрофізики, ця галактика "потенційно найдальше зіркове світло".

Найду та 25 інших астрономів з усього світу надіслали свої висновки до наукового журналу, але вони поки що не пройшли рецензування.

Знімки з телескопа у Twitter опублікував науковець Джеймс О'Доног'ю.

Контекст:

James Webb – найбільший та найпотужніший телескоп, його вартість – $10 млрд, зазначає "Голос Америки". Цей телескоп спостерігає за об'єктами переважно в інфрачервоному спектрі, він приблизно у 100 разів чутливіший, ніж його попередник космічний телескоп Hubble, який 30 років обертається навколо Землі на відстані 547 км і працює здебільшого в оптичному та ультрафіолетовому діапазонах хвиль і тому не може зафіксувати світло більш далекого Всесвіту.

Телескоп James Webb було запущено 25 грудня 2021 року. 7–8 січня він розгорнув своє основне дзеркало.

13 липня NASA показало перші знімки Всесвіту з телескопа James Webb.