The Insider та Bellingcat з'ясували особу загиблого в Берліні російського дипломата, він син начальника управління ФСБ
Про загибель російського дипломата у Берліні повідомило 5 листопада Spiegel. Тіло виявили на асфальті під будинком посольства. Через дипломатичний статус розслідування у Німеччині було неможливим, тіло передали Росії. Джерела у спецслужбах повідомили, що вони підозрюють загиблого співробітника посольства у роботі на ФСБ.
У німецькому та російському зовнішньополітичних відомствах підтвердили журналістам загибель дипломата, але повідомляти подробиці відмовилися.
За інформацією The Insider та Bellingcat, загиблий – Кирило Жало, син начальника управління захисту конституційного ладу ФСБ генерал-лейтенанта Олексія Жала. Саме це управління, за даними журналістів, займалося вбивствами активістів та журналістів у Росії, зокрема отруєннями опозиціонера Олексія Навального, поета Дмитра Бикова та політика Володимира Кара-Мурзи.
База реєстрації автомобілів підтверджує, що Кирило Олексійович Жало був зареєстрований разом із батьком на одну адресу і у Москві, і раніше у Ростові-на-Дону. Кешовані дані Google засвідчують, що другого секретаря посольства Росії Кирила Жала видалили з дипломатичного списку МЗС Німеччини у період із 1-го до 4 листопада 2021 року.
"Неясно, чи стало падіння причиною смерті, чи дипломат уже був мертвим перед падінням, але у зв'язку з тим, що будівля посольства має чотири поверхи, версія про суїцид виглядає неправдоподібною", – зазначили у The Insider.
Журналісти вважають невипадковим, що Кирила Жала, який працював третім секретарем постійного представництва РФ при міністерстві оборони у Відні, перевели до Берліна 19 червня 2019 року – за два місяці до вбивства колишнього чеченського польового командира, громадянина Грузії Зелімхана Хангошвілі.
У The Insider наголошують, що обвинувачений у вбивстві Вадим Красіков неодноразово відвідував офіс антитерористичного центру ФСБ, що підпорядковується Другій службі, заступником голови якої є Жало-старший, а також спілкувався з представниками спецпідрозділу ФСБ "Вимпел".
"Можливо, переведення Кирила Жала до посольства у Берліні було просто збігом, але німецькі прокурори стверджували, що Красіков не міг діяти без певної підтримки на місцях, оскільки він прибув із Варшави до Берліна всього за кілька годин до вбивства і не мав часу, щоб організувати детальне планування маршруту евакуації, електровелосипед та електросамокат, які відіграли вирішальну роль у плані вбивства", – зазначають у розслідуванні.