"Тікайте звідси!" Нетаньяху закликав евакуюватися жителів Гази після теракту в Єрусалимі

Нетаньяху вважає, що ліквідації терористів буде замало
Фото: EPA

Після стрілянини в Єрусалимі 8 вересня прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху закликав жителів сектору Гази евакуюватися. Відповідне відеозвернення опублікували на його YouTube-каналі.

Зранку до автобусної зупинки в Єрусалимі автомобілем під'їхали двоє терористів і відкрили вогонь по людях. Унаслідок цього загинуло щонайменше шестеро людей, 12 дістали поранення, повідомляло The Times of Israel.

Палестинське угруповання ХАМАС не взяло на себе відповідальності за теракт, але назвало його "героїчною операцією".

Нетаньяху у відеозверненні заявив, що ліквідації терористів буде замало, як і переслідування їхніх пособників.

"Моє доручення – діяти рішуче проти терористичних гнізд. Ми вже ліквідували такі гнізда в таборах біженців, евакуювали населення і зруйнували всю терористичну інфраструктуру – і будемо робити те саме в інших місцях", – сказав прем'єр.

Він зазначив, що перебуває у штабі військово-повітряних сил, а попередні дії ЦАХАЛ у Газі назвав "вступом до основної операції". Він мав на увазі вхід наземних військ у Газу.

"Тому я кажу жителям Гази: скористайтеся цією нагодою й тікайте звідси – вас попередили!" – заявив Нетаньяху.

Контекст:

Із жовтня 2023 року Ізраїль веде війну проти ХАМАС у відповідь на його напад на територію країни, вбивство мирних жителів і викрадення понад 100 заручників. Під час наземної операції з масованими бомбардуваннями в секторі Гази загинуло приблизно 40 тис. осіб. Після тривалих переговорів 15 січня 2025 року уклали угоду про припинення вогню.

10 лютого ХАМАС звинуватив Ізраїль у порушенні домовленостей і відмовився передавати заручників. У відповідь Нетаньяху пообіцяв відновити бойові дії. Обмін заручниками продовжився, але після відмови ХАМАС виконати перший етап угоди Ізраїль припинив постачання гуманітарної допомоги.

18 березня ЦАХАЛ відновив удари по об’єктах ХАМАС у Газі. 8 серпня канцелярія Нетаньяху заявила про намір повністю контролювати сектор.