Тіллерсон: Нам є що обговорити з Росією. Перш за все, їхнє втручання у вибори
У відносинах між США та Росією неможливе "перезавантаження" після всього, що сталося останнім часом, уважає держсекретар Рекс Тіллерсон.
Уплив Росії на процес президентських виборів у США не викликає сумнівів і має стати темою переговорів між Вашингтоном і Москвою. Про це в інтерв'ю NBC News сказав голова Державного департаменту США Рекс Тіллерсон.
"У Росії та США є широке коло питань, які варто обговорити. Очевидно, що одне з питань – утручання Москви у президентські вибори. Його підтверджують документи. Нам добре зрозуміла природа цього втручання", – заявив держсекретар.
Тіллерсон підкреслив, що адміністрація Дональда Трампа не збирається вибудовувати відносини з Росією "з чистого аркуша".
"Я думаю, що термін "перезавантаження відносин" використовували занадто часто. Перезавантаження неможливе, тому що не можна стерти минуле та почати все з чистого аркуша. Ми стартуємо з того місця, на якому нині перебуваємо", – сказав глава Держдепу.
Тіллерсон підкреслив, що наразі відносини між Вашингтоном і Москвою "на найнижчому рівні" з моменту закінчення холодної війни, між країнами практично немає довіри.
"Це нездорова ситуація як для всього світу, так і для нас. Не в інтересах американського народу та наших національних інтересів, щоб відносини з Росією залишалися на такому рівні. Чи вдасться їх поліпшити, чи все залишиться, як і раніше, покаже майбутнє", – уважає він.
У жовтні 2016 року влада США офіційно звинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні у процес президентських виборів у країні. У Кремлі ці звинувачення назвали "нісенітницею".
10 грудня ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалась у президентські вибори у США з метою допомогти Трампу здобути перемогу. Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав такі звинувачення "непристойними".
В опублікованій доповіді американської розвідки йдеться, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав почати кампанію за втручання у вибори у США.
Керівники розвідувальних відомств 6 січня 2017 року подали доповідь Трампу. Після ознайомлення з документом Трамп заявив, що США повинні "рішуче припинити" спроби кібератак на країну.
11 березня телеканал CNN повідомив, що розслідуванням про можливий уплив Росії на президентські вибори у США займається суперсекретний відділ ФБР – контррозвідувальний підрозділ. Зазначали, що його проводять 15–20 агентів ФБР. Джерело телеканала підкресло, що інформацію регулярно відправляють "на найвищі рівні".
Інформацію розвідорганів про втручання РФ у вибори заслуховував Сенат США.
10 травня у Вашингтоні відбулися переговори Тіллерсона з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.