У США вперше у судовій практиці застосували "акт Магнітського"
У межах позову до російської компанії Prevezon Holdings, який розглядає американське правосуддя на підставі "акта Магнітського", сторони досягли домовленості про досудову угоду у вигляді виплати в розмірі $5,9 млн.
Влада США погодилася на виплату їм російською компанією Prevezon Holdings $5,9 млн як досудового врегулювання справи про відмивання грошей, повідомляє Bloomberg.
Позов щодо Prevezon Holdings став першим у практиці застосування "акта Магнітського".
Зареєстрована на Кіпрі компанія, якою володіє російський підприємець Денис Кацив, уклала до суду угоду зі США. Цю домовленість іще має затвердити суд Південного округу штату Нью-Йорк.
Загальна сума позову у справі про податкове шахрайство громадян Росії становить $230 млн. Сума в розмірі $5,9 млн, яку погодилася виплатити компанія, становить менше ніж 3% від початково затребуваної США суми. Адвокат Prevezon Holdings Фейт Гей у коментарі Bloomberg повідомила, що ця угода є перемогою.
"Це практично вибачення з боку уряду", – зазначила вона.
Американська влада ініціювала позов до Prevezon Holdings у вересні 2013 року. У США вважають, що структури Кацива та його партнерів могли стосуватися відмивання коштів, викрадених у Росії під час афер із податками фонду Hermitage Capital.
Юрист консалтингової компанії Firestone Duncan і аудитор фонду Hermitage Capital Магнітський, який розкрив схеми великомасштабного розкрадання коштів із російського бюджету, був заарештований у 2008 році і в 2009 році помер у слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років нібито від проблем із серцем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан здоров'я Магнітського, щоб змусити його замовкнути.
У грудні 2012 року у США було ухвалено "закон Магнітського", що запроваджує персональні санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини та принципу верховенства права у РФ. Спочатку до списку увійшло 18 осіб, переважно – співробітники правоохоронних органів, які, за версією укладачів списку, мали стосунок до розслідування кримінальної справи щодо Магнітського. "Список Магнітського" кілька разів розширяли. Востаннє – у січні 2017 року, коли США внесли до нього голову Слідчого комітету РФ Олександра Бастрикіна і депутата Держдуми Андрія Лугового.
У грудні 2016 року Конгрес США ухвалив "Глобальний закон Магнітського", того ж місяця його підписав президент США Барак Обама. Згідно із законом, президент США може запроваджувати санкції проти громадян будь-якої іноземної держави, якщо доведено, що вони мають стосунок до грубих порушень прав людини і корупції. Санкції можуть передбачати заборону на в'їзд до США і заморожування активів.