Тіллерсон не виключив появи ядерної зброї в Японії
Метою США є Корейський півострів без ядерної зброї, зауважив державний секретар США Рекс Тіллерсон.
У рамках "взаємного стримування" ядерна зброя може з'явитися в Японії. Про це заявив державний секретар США Рекс Тіллерсон в інтерв'ю виданню Independent Review Journal.
Він наголосив, що метою США є Корейський півострів без ядерної зброї. Але в той же час, у Білому домі розглядають різні варіанти розвитку подій.
"Наша мета – без'ядерний Корейський півострів. У рамках без'ядерного Корейського півострова немає жодних підстав для появи ядерної зброї в Японії. Ми розглядаємо всі варіанти, але не можемо передбачити майбутнього. Тому вважаємо важливим існування в усіх у регіоні чіткого розуміння, що обставини можуть скластися так, що для взаємного стримування нам, можливо, доведеться про це (ядерну зброю в Японії. – "ГОРДОН") подумати", – сказав Тіллерсон.
13 березня представники Південної Кореї заявили, що КНДР може в будь-який момент провести ядерне випробування на полігоні, розташованому в північно-східній частині країни.
Зазначалося, що КНДР може провести тестовий запуск ядерної зброї з огляду на нові президентські вибори в Південній Кореї. Окрім того, можливі провокаційні дії з боку Пхеньяну у квітні, коли Південна Корея святкуватиме 105-річчя з дня народження засновника країни Кім Ір Сена та 25-річчя створення південнокорейської армії.
9 вересня 2016 року Пхеньян офіційно підтвердив проведення ядерних випробувань, які спричинили землетрус магнітудою 5,3 бала. Влада КНДР заявила, що країна тепер здатна оснащувати ядерними боєголовками балістичні ракети.
У відповідь влада Південної Кореї заявила, що розробила план попереджувального удару по Пхеньяну, якщо помітить ознаки підготовки ядерної атаки з боку КНДР.
12 лютого цього року Північна Корея запустила балістичну ракету, яка, пролетівши 500 км, упала в Японське море. Запуск став першим випробуванням у КНДР відтоді, як президентом США став Дональд Трамп, і першою великою провокацією країни у 2017 році.
11 березня американські експерти повідомили, що Північна Корея продовжує рити тунель на ядерному полігоні, який може витримати вибух у 14 разів сильніший, ніж був минулого разу.