Трамп подав до суду на комітет Конгресу, який розслідує штурм Капітолія

Трамп виступає проти оприлюднення приблизно 40 документів, пов'язаних зі штурмом Капітолія
Фото: EPA
Колишній президент США Дональд Трамп 18 жовтня подав позов до Окружного суду округу Колумбія проти спеціального комітету Палати представників, що розслідує штурм Капітолія 6 січня. Про це повідомляє CNN.

Трамп виступає проти оприлюднення приблизно 40 документів, пов'язаних зі справою. За його словами, матеріали, щодо яких надіслав запит спецкомітет, підпадають під дію так званих привілеїв виконавчої влади, які захищають конфіденційність деяких повідомлень між посадовцями Білого дому.

У позові 45-го президента йдеться про те, що запити Палати представників на ці документи "безпрецедентні за своєю широтою та обсягом і не пов'язані з будь-якою законною законодавчою метою".

У ньому також стверджують, що відмова президента США Джо Байдена засекретити деякі документи була "політичним прийомом, спрямованим на умиротворення його партизанських союзників".

Зі свого боку голова комітету Бенні Томпсон і віцеголова Ліз Чейні заявили, що Трамп своїм позовом хоче перешкодити розслідуванню подій 6 січня. А в Білому домі зазначили, що не будуть затверджувати привілей для документів, щодо яких зроблено запит.

Контекст:

Трамп 6 січня на мітингу перед Білим домом заявив прибічникам, що ніколи не визнає поразки на виборах, і закликав іти до будівлі Конгресу, де мали оголосити переможцем виборів тодішнього кандидата у президенти США демократа Джо Байдена. Протестувальники вирушили до будівлі Конгресу США і штурмом узяли її. Унаслідок заворушень загинуло п'ятеро людей, серед них і офіцер поліції Капітолія, а у Вашингтоні через це оголосили надзвичайний стан.

Заворушення в Капітолії стали причиною оголошення Трампу імпічменту Палатою представників. Автори резолюції висунули йому одне обвинувачення – у підбурюванні до масових заворушень. Вони вважають, що Трамп зрадив довіру на посту президента і 6 січня, коли протестувальники взяли штурмом будівлю Конгресу США, наразив на серйозну небезпеку урядові інститути США, поставив під загрозу цілісність демократичної системи і перешкоджав мирному переданню влади".

13 лютого за імпічмент Трампа проголосувало 57 членів Сенату за необхідних 67, його виправдали.

Міністерство юстиції США 14 березня назвало розслідування штурму Капітолія, "можливо, найскладнішим" в історії відомства. Загалом обвинувачення за штурм Капітолія висунули майже 550 особам, повідомив CNN. Наприкінці червня суд у Вашингтоні визнав винною жительку штату Індіана Анну Морган-Ллойд, яка також брала участь у штурмі. Її засудили до трьох років умовно, штрафу в розмірі $500 і 120 годин громадських робіт.

Перший реальний строк за штурм Капітолія американський суд призначив 19 липня. 38-річний житель штату Флорида Пол Годжкінс дістав вісім місяців позбавлення волі.